Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Sportowe Mikołajki

Otwarty Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

6 grudnia br. na hali GOSiR w Jedliczu, rozegrany został Otwarty Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.00, a uroczystego otwarcia   dokonali Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik oraz Dyrektor GOSiR Andrzej Piękoś. Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem czego potwierdzeniem był fakt, iż o puchar rywalizowało 10 drużyn ( około 80 zawodników). Mecze rozgrywano do 2 wygranych setów (do 25 punktów). Sędziami zawodów byli: Andrzej Such, Zenon Wiśniowski oraz pracownicy GOSiR.

Po niemalże ośmiogodzinnej rywalizacji wyłoniony został zwycięzca. Najlepszym zespołem został SKM Kopytowa.

Na drugim miejscu uplasował się zespół Nieposkromione Lwy z Moderówki, trzecie miejsce przypadło drużynie Stabilizator ze Świerzowej i Zręcina. Czwartą pozycję wywalczyli zawodnicy  BRAZZERS z Jedlicza.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Mikosz z Kopytowej.

Organizatorem Turnieju był GOSiR Jedlicze.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

1,2,3,

Łucznicze Mikołajki

W sobotę 6 grudnia w Jarosławiu odbyły się VII Halowe Mikołajkowe Zawody Łucznicze. W zawodach wystartowało 130 łuczników z następujących klubów : Chernivtsi z Ukrainy, KS Agros Zamość,    MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, UKS Tramp Jarosław, ŁKS Sagit Humniska, LKS Makovia Makowisko, SKS Piast 25 Rzeszów, UKS Sajdak Głogów Młp., CWKS Resovia Rzeszów, UKS Górnik Humniska, LKS Jar Kielnarowa i MUKS Podkarpacie Jedlicze.

Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Najlepszy wynik osiągnęła Malwina Kubit, która zwyciężyła w kategorii dzieci młodszych. Na uznanie zasługuje też wynik weterana jedlickiego łucznictwa Władysława Piękosia, który w kategorii OPEN zajął 4 miejsce.

Nasi zawodnicy osiągnęli też dobry wynik w klasyfikacji zespołowej. Na 12 startujących klubów zajęli 5 miejsce. Do punktacji zespołowej liczyły się wyniki  Malwiny Kubit, Dawida Smyki i Władysława  Piękosia. W czasie zawodów uczestników odwiedził Mikołaj i obdarował ich słodkimi upominkami.

Gminny Strażacki Turniej Tenisa Stołowego

7 grudnia br. w Domu Ludowym w Długiem odbył się XIV Gminny Strażacki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze.

W Turnieju uczestniczyło 36 zawodników z 8 drużyn OSP: Jaszczew, Jedlicze, Moderówka, Podniebyle, Męcinka, Poręby, Żarnowiec i Długie. Sędzią głównym zawodów był Jacek Janocha, a sędziami stołowymi Piotr Woźniak, Maciej Tucki oraz Dawid Osek.

III miejsce- OSP Jedlicze

Zwycięzcy otrzymali puchary, statuetki i dyplomy ufundowane przez Burmistrza Gminy Jedlicze oraz GOSiR w Jedliczu. Najmłodszym uczestnikiem Turnieju został Gabriel Ryczek z Długiego, a najstarszym Wojciech Jamrogiewicz z Jedlicza, któremu nagrodę ufundował Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Jedliczu dh Edward Nowak.

Puchary wręczali Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Przewodniczący Rady Powiatu Edward Nowak oraz Komendant Miejski PSP w Krośnie Krzysztof Korzec.

Zawodników dopingowali także m.in. Komendant Gminny Związku OSP RP w Jedliczu Marek Maciejowski, Prezes OSP Męcinka Karol Krygowski, Przewodniczący Komisji do spraw młodzieży i sportu OSP z gminy Jedlicze  Jerzy Jaworski, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Woźniak oraz sołtys Długiego Jan Skwara.