Hellena Tour 2015 w Błaszkach

0

Ponad 130 zawodników stanęło na starcie ostatniego etapu XXX Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour 2015”. W finałowym dniu zawodów start czwartego, ostatniego etapu rozpoczął się w Błaszkach. Burmistrz Gminy i Miasta Błaszki Pan Karol Rajewski o godz. 11.00 powitał wszystkich uczestników i dał sygnał do rozpoczęcia wyścigu. Kolarze pojechali trasą Brąszewice – Klonowa – Czajków – Kraszewice – Grabów Nad Prosną – Mikstat –Sieroszewice– Ołobok – Godziesze Wielkie – Brzeziny– Opatówek – Zduny, by finiszować na mecie w Kaliszu.Na metę w Kaliszu dojechał cały peleton. Najszybszy na finiszu był kolarz Andryi Kulyk. Klasyfikację generalną wygrał jego rodak i kolega z drużyny Andriy Wasylyuk. Burmistrz Gminy i Miasta Błaszki, wraz Wójtem Goszczanowa Panem Łukaszem Siewiorem oraz przedstawicielami Miasta Kalisza i Powiatu Kaliskiego na czele z Panem Prezydentem Grzegorzem Sapińskim oraz Panem Starostą  Krzysztofem Nosalem, uczestniczył w ceremonii nagrodzenia zwycięzców wyścigu.  Zobacz relację video