Protokoły Komisji Rewizyjnej

Protokół Nr 16/2021 Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Kołaczkowo z dnia 01.02.2021 r.

Protokół Nr 16/2021
Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Kołaczkowo z dnia 01.02.2021 r.


1.Nazwa i adres kontrolowanego podmiotu:
Urząd Gminy w Kołaczkowie, Wójt Gminy Kołaczkowo – Teresa Waszak, pl. Wł. Reymonta 3, 62-306 Kołaczkowo.

2.Imię i nazwisko kontrolujących:
- Adam Kruszyński -  przewodniczący Komisji Rewizyjnej
-Bogusława Wietrzyńska-Stramczewska    - zastępca przewodniczącego Komisji Rewizyjnej
- Magdalena Cieślak - członek Komisji Rewizyjnej
-Zofia Kominek - członek Komisji Rewizyjnej

3.Data przeprowadzonej kontroli:
1 lutego 2021 r.

4. Określenie przedmiotowego zakresu kontroli i okresu objętego kontrolą:.
1.Kontrola Szkoły Podstawowej w Bieganowie

5. Imię i nazwisko kierownika kontrolowanego podmiotu:
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bieganowie – Małgorzata Pietrzak
6. Przebieg i wynik czynności kontrolnych:
Dariusz Leszczyński omówił zakres prac remontowych związanych z termomodernizacją Szkoły Podstawowej w Bieganowie. Budynek poddany zostanie kompleksowej termomodernizacji połączonej z wymianą oświetlenia na energooszczędne i wykonaniem instalacji odnawialnych źródeł energii, w tym pompy ciepła i panele fotowoltaiczne.
W budynku szkoły zostanie wykonana modernizacja całego systemu grzewczego, instalacja nowego źródła ciepła z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii pompy ciepła. Projekt przewiduje 2 pompy o mocy 70kW oraz 55 kW, montaż grzejników konwektorowych, automatycznych odpowietrzników i zaworów odwadniających oraz zakup i montaż pozostałej armatury i oprzyrządowania. Wykonana zostanie instalacja OZE – instalacja fotowoltaiczna o mocy 49,2 kWp (149 szt. paneli monokrystalicznych o mocy jednostkowej 330 WP) wraz z osprzętem niezbędnym do pracy, dostosowaniem instalacji elektrycznej, instalacji odgromowej i wykonaniem pomiarów elektrycznych. Zmodernizowanie systemu oświetlenia i wykonanie instalacji paneli fotowoltaicznych przewiduje oszczędność zużycia energii finalnej w wysokości 244,53 GJ/rok.
Oprócz tego prace termomodernizacyjne przewidują ocieplenie ścian zewnętrznych całego budynku wraz z ścianami piwnicy oraz dobudowanej części budynku łączącej budynek szkoły z salą gimnastyczną, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz ocieplenie stropodachu. Roczna oszczędność energii według danych z audytu energetycznego wyniesie 1.599,61 GJ.
Pytania komisji:
Jakie jest obecne roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną i jakie jest planowane roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną po planowanej termomodernizacji?
Zgodnie z audytem energetycznym wykazano, że na dzień audytowy zapotrzebowanie na energię elektryczną wynosiło 56.952 kWh/rok, a w wyniku przeprowadzonych prac spadnie do 19.728 kWh/rok.
Jakie przewiduje się ocieplenie stropodachu na sali gimnastycznej? W chwili obecnej jest tylko blacha.
Na stropodachu planuje się dołożenie 18cm styropapy EPS 100, λ= min. 0,036 [W/(m•K)] oraz papy wierzchniego krycia modyfikowanej SBS gr. 5,2mm, zgodnie z rysunkiem A_06 - PRZEKRÓJ B-B.
Czy w ramach wymiany instalacji elektrycznej w klasach przewiduje się odmalowanie całych klas?
Zgodnie z warunkami dofinansowania w ramach wymiany instalacji elektrycznej znajduje się wyłącznie wykończenie i odmalowanie tylko miejsc naruszonych pod wymianę instalacji. Wszystkie pozostałe prace nie znajdują się w kosztach kwalifikowanych.
Komisja skontrolowała stan mienia oraz zapoznała się z dokumentacją z zakresu przeprowadzonych w 2019 i 2020 roku prac remontowych w SP w Bieganowie. W 2019 roku. zostały wymienione drzwi przy sali gimnastycznej i zejściu do szatni, wymalowanie 4 pomieszczenia, zakupiono i wymieniono lampy oświetleniowe. Na ww. prace przeznaczono ogółem 20.685,44 zł. W roku 2020 wydatkowano na prace remontowe ogółem 13.784,58 zł w tym: malowanie pomieszczeń, demontaż i montaż lamp oświetleniowych oraz remont mieszkania po zalaniu ( prace remontowe i materiały na odnowienie zalanego mieszkania zapłacone zastały z uzyskanego odszkodowania w kwocie 7.359,71 zł).
7.Wnioski pokontrolne:
Wnętrze kontrolowanej szkoły utrzymane jest w dobrym standardzie. Dużym problemem jest brak termoizolacji ścian i dachu oraz przestarzała instalacja centralnego ogrzewania. Ma to wpływ na duże koszty utrzymania obiektu. Planowana kompleksowa termomodernizacja spowoduje znaczne zmniejszenie zapotrzebowania na energie.
 
8.Zalecenia pokontrolne:
Brak zaleceń pokontrolnych.
W przypadku odmowy podpisania protokołu pokontrolnego przez Wójta
Gminy Kołaczkowo, jest on obowiązany do złożenia w terminie 3 dni od daty odmowy pisemnego wyjaśnienia jej przyczyny. Wójt może złożyć na ręce Przewodniczącego Komisji uwagi dotyczące kontroli i jej wyników. Uwagi składa się w terminie 7 dni od daty przedstawienia protokołu pokontrolnego do podpisania.

Podpis kierownika kontrolowanego podmiotu:                   

Kołaczkowo, 24.02.2021 r.

Wiadomość powiązana z

Organ

Rejestr zmian

Dokument wytworzony przez: Rada Gminy
Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 29 lipca 2021 13:42
Dokument wprowadzony do BIP przez: Robert Nowak
Ilość wyświetleń: 60
29 lipca 2021 13:42 (Robert Nowak) - Dodanie dokumentu. (Dokument opublikowany)
Zatrzymaj banner przewijany