Oddział Kardiologiczny (Górnośląskie Centrum Medyczne Szpital w Ochojcu)

mieści się na 2. piętrze Pawilonu Łóżkowego, działa całą dobę

 Lekarz Kierujący Oddziałem - lek. Andrzej Kubicius, specjalista kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych

 Zastępca lekarza kierującego oddziałem - lek. Jarosław Chmurawa, specjalista kardiolog

 Pielęgniarka Oddziałowa - Joanna Mateja, licencjat pielęgniarstwa, specjalista pielęgniarstwa kardiologicznego

Sekretariat Oddziału tel. (33) 854 92 00 wew. 335, fax (33) 852 02 89

Koordynator Programu „KOS zawał” – Anna Lipa tel. (33) 854 92 00 wew. 339


Telefon zawałowy - 664 731 664
Telefon jest udostępniony wyłącznie dla kadry medycznej, w celu udzielenia informacji o możliwości przyjęcia pacjenta na oddział oraz udzielania konsultacji dla trudnych i nagłych przypadków medycznych.
Telefon jest aktywny 24 h.

Charakterystyka Oddziału
Oddział Kardiologii w Cieszynie jest zamiejscowym oddziałem Górnośląskiego Centrum Medycznego Szpitala w Ochojcu. Zapewnia szerokie i kompleksowe udzielanie świadczeń zdrowotnych z zakresu kardiologii. Posiada 15 łóżek w tym 1 stanowisko intensywnej terapii. Ponadto wyodrębniony jest pięciołóżkowy Oddział Intensywnej Opieki Kardiologicznej.
W strukturach oddziału funkcjonuje Pracownia Badań Nieinwazyjnych Układu Krążenia w której wykonywane są badania: EKG, EKG wysiłkowe, monitorowanie EKG i ciśnienia tętniczego metodą Holtera, a także Echokardiografii przezklatkowej i przezprzełykowej z możliwością wykonania testów obciążeniowych.

W oddziale znajduje się w pełni wyposażona Pracownia Badań Inwazyjnych Układu Krążenia z możliwością leczenia ostrych zespołów wieńcowych.

 

Zakres usług medycznych
Diagnozujemy i leczymy większość chorób kardiologicznych, a zwłaszcza:
Ostre zespoły wieńcowe (zawał serca bez uniesienia odcinka ST, niestabilna dławica piersiowa). – oddział realizuje Program Kompleksowej Opieki Specjalistycznej „KOS zawał”
Niewydolność serca.
Stabilną chorobę wieńcową.
Wady zastawkowe serca.
Zaburzenia rytmu serca.
Zaburzenia przewodnictwa.
Nadciśnienie tętnicze.
Zapalenie wsierdzia.
Zapalenie mięśnia sercowego, choroby osierdzia.
Zatorowość płucna.
Nadciśnienie płucne

 

 

 
 
 
 

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top