Aktualności

W dniach 28 i 29 października 2018 r. w Szpitalu Śląskim Cieszynie odbyła się ósma edycja Kursu w ramach Akademii Chirurgii Ręki. Szkolenie odbywało się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki. Pomysłodawcą przedsięwzięcia i kierownikiem naukowym jest dr hab. n. med. Tomasz Mazurek prof. nadz. GUMed, były prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki, kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

IMG 0204

Wykładowcami Akademii Chirurgii Ręki obok prof. Tomasza Mazurka są wybitni specjaliści z innych ośrodków klinicznych: prof. dr hab. n. med. Andrzej Żyluk, kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Ręki SP Szpitala Klinicznego Nr 1 PUM w Szczecinie, prof. dr hab. n. med. Jerzy Jabłecki, kierownik Pododdziału chirurgii ręki, mikrochirurgii i replantacji kończyn Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, dr n. med. Paweł Surdziel z Kliniki Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki UM w Poznaniu, dr n. med. Piotr Czarnecki z Kliniki Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki UM w Poznaniu, Prezes elekt Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki, dr n. med. Wojciech Zadura z Klinicznego Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Copernicus, dr n. med. Ahmed Elsaftawy z Pododdziału chirurgii ręki, mikrochirurgii i replantacji kończyn Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.
Pierwsze sześć edycji AChR odbyło się na Pomorzu, w Gdańsku i Sopocie, siódma edycja w Miłocinie koło Trzebnicy. Akademia Chirurgii Ręki to prelekcje i wykłady, aczkolwiek największą wage przywiązuje się do szkolenia warsztatowego. W trakcie zjazdu przeprowadzono zajęcia praktyczne z technik mikrochirurgicznych z użyciem mikroskopu operacyjnego, technik szycia ścięgien, zaopatrywania złamań na suchych kościach.

Kurs w ramach Akademii Chirurgii Ręki został po raz pierwszy zorganizowany na południu Polski. W opinii zarówno wykładowców jak i uczestników szkolenia były bardzo dobrze zorganizowane. Uczestnicy byli zadowoleni ze zdobytej wiedzy i nowych umiejętności, które odtąd będą mogli stosować w swojej pracy zawodowej. Dla młodych lekarzy takie spotkania są cenne z uwagi na obecność najlepszych w kraju specjlaistów w dziedzinie Chirurgii Urazowej, Ortopedii i replantacji kończyn, z którymi mogą konsultować się podczas zajęć praktycznych - komentuje lek. Cezary Linart, zastępca Ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Szkolenia kierowane są głównie dla lekarzy rezydentów chirurgii ogólnej oraz ortopedii i chirurgii urazowej narządu ruchu. W warsztatach wzięło udział 24 lekarzy z całej Polski, w tym wszyscy rezydenci cieszyńskiego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.
Wykładom i warsztatom towarzyszyły prezentacje narzędzi takich firm jak Medartis, Chirmed, S&T oraz wydawnictw medycznych firmy Medi Page. Swoje produkty zaprezentowała również firma farmaceutyczna Alfasigma.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top