Aktualności

Coraz częściej praca pochłania nas bez reszty. Ciągle o niej myślimy i stresujemy się z jej powodu, co negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Najgorzej radzą sobie ze stresem osoby zamknięte w sobie, pesymiści, a także te, które każdą porażkę przeżywają jak osobisty dramat. Natomiast optymiści do tego samego problemu podejdą jak do kolejnego wyzwania.

„Zdrowie psychiczne w środowisku pracy” – taki był temat tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Po raz czwarty - w Szpitalu Śląskim w Cieszynie - przygotowano z tej okazji ciekawy program: wykład na temat zdrowia psychicznego w miejscu pracy przedstawiony przez lek. Katarzynę Buryan-Marosz, Ordynatora Oddziału psychiatrycznego, spektakl "Sublimacje" wykonay przez grupę teatru ekspresji, przygotowany przez Aleksandrę Grzyb, a także recital Marek Pacyny. Z tej okazji oba szpitalne oddziały psychiatryczne oraz Dzienny Ośrodek Wsparcia „Więź” przygotowały wystawę rękodzieła pacjentów.

IMG 7456a

 

Szacuje się, że skutków stresu w pracy doświadcza w Unii Europejskiej niemal co czwarty pracownik, a 50-60% przyczyn absencji chorobowej ma z nim związek. Stres zajmuje drugie miejsce (po dolegliwościach mięśniowo-szkieletowych) wśród najczęściej zgłaszanych problemów zdrowotnych związanych z pracą zawodową. Stres to fizjologiczna i psychiczna reakcja organizmu człowieka na postrzegany brak równowagi między poziomem wymagań a zdolnością ich spełniania. Może on mieć wymiar pozytywny, dopingujący lub nawet ekscytujący. Jednak dla zdecydowanej większości ludzi stres wiąże się z utrudnieniem, a czasami wręcz niemożliwością realizacji ważnych celów życiowych lub zawodowych. Czynniki wywołujące stan stresu  mogą być różne dla każdego człowieka.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top