Wiadomości

PCPR Bielsko-Biała
Usługi asystenckie i opiekuńcze na terenie powiatu bielskiego. Rusza kolejny projekt Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego „Teatr Grodzki” i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku-Białej.

Informujemy, iż od października 2016 r. do kwietnia 2017 r. (rozpoczęcie projektu wrzesień 2016 r.) mieszkańcy powiatu bielskiego będą mieli możliwość skorzystania z usług asystenta osoby niepełnosprawnej oraz opiekuna osób niesamodzielnych 60+ w ramach projektu pn. „Usługi społeczne szansą na niezależność”.

Cel projektu: jest zwiększenie samodzielności i aktywności społecznej 20 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu powiatu bielskiego reprezentujących dwie grupy: 15 osób niepełnosprawnych oraz 5 osób niesamodzielnych 60+ (w tym 13 kobiet i 7 mężczyzn).

Rodzaj wsparcia dla uczestników:
  • usługi asystenckie i opiekuńcze
  • indywidualne doradztwo: psycholog, prawnik, mediator, pracownik socjalny, lekarz, pielęgniarka.

Czas realizacji projektu:  01.09.2016 r. - 30.04.2017 r.

Kto może wziąć udział w projekcie?

  • osoby zamieszkałe na terenie powiatu bielskiego
  • osoby niepełnosprawne
Niezbędny dokument: ksero orzeczenia o (stopniu) niepełnosprawności (lub orzeczenia równoważnego) poświadczonego za zgodność z oryginałem przez składającego.
Preferowane będą osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, niepełnosprawnościami sprzężonymi, z niepełnosprawnością intelektualną oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi.
- osoby niesamodzielne, które z uwagi na wiek 60+, stan zdrowia wymagają pomocy
Niezbędne dokumenty:  dokument potwierdzający wiek,  zaświadczenie o stanie zdrowia tj. ksero odpowiedniego orzeczenia lub innego dokumentu poświadczającego stan zdrowia.
Preferowane będą osoby, które ze względu na wiek- 60+, stan zdrowia nie są w stanie samodzielnie funkcjonować środowisku.

Wsparcie jest adresowane w pierwszej kolejności do osób z niepełnosprawnościami i osób niesamodzielnych, których dochód nie przekracza 150% właściwego kryterium dochodowego (na osobę samotnie gospodarującą lub na osobę w rodzinie), o którym mowa w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej

Czas trwania rekrutacji i informacje
Do dnia 30 września 2016 r. do godz. 12.00
Siedzibie BSA Teatr Grodzki, ul. S. Sempołowskiej 13, pok. 128, I piętro
Telefon  (33) 496 52 19 lub 693 887 115
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koordynatorka projektu: Agnieszka Maj

Uwaga! Rekrutacja zostanie zamknięta po zgłoszeniu się 30 osób.

Po wstępnej ocenie formalnej kandydatów na podstawie złożonych formularzy zgłoszeniowych z załącznikami  nastąpią indywidualne rozmowy z każdym kandydatem, badające motywację, potrzeby i oczekiwania tzw. wywiady diagnostyczne oraz zebrane zostaną niezbędne dokumenty tj. zgoda na   zbieranie   i   przetwarzanie  swoich  danych   osobowych oraz   wykorzystanie swojego  wizerunku   w   celach   promocji   projektu   i   udokumentowania   realizowanych działań oraz oświadczenie o dochodzie z pouczeniem o odpowiedzialności karnej za składanie nieprawdziwych informacji.

Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Załączniki:
1. Regulamin rekrutacji do projektu osób niepełnosprawnych i osób niesamodzielnych
2. Formularz zgłoszeniowy dla osób niepełnosprawnych
3. Formularz zgłoszeniowy dla osób niesamodzielnych 60+