Rozegrano I Majowy Turniej w Szachach Szybkich o Puchar Burmistrza Błaszek

0

Na I Majowy Turniej w Szachach Szybkich o Puchar Burmistrza Błaszek, który odbył się 1 maja br. w ramach Błaszkowskiej Areny Gier na sali widowiskowej Centrum Kultury w Błaszkach, zgłosiło się 50 zawodników. Uczestnicy grali w dwóch kategoriach: juniorzy do lat 15 i seniorzy od lat 16. Do seniorów zgłoszono 30 zawodników, do juniorów 16 zawodników i 4 zawodniczki. Zainteresowanie turniejem było bardzo duże. Pojawili się gracze z różnych miejscowości: Łodzi, Pabianic, Sieradza, Błaszek, Wrzącej, Skalmierza, Mikołajewic, Pleszewa, Ostrówa Wielkopolskiego i Milicza (woj. dolnośląskie). W kategorii juniorów wygrał Nikodem Pabiszczak, drugie miejsce zajął Kuba Duda, a na trzecim stopniu podium stanął Grzegorz Szczepański. W seniorach triumfował Oskar Włodarczyk, drugi był Jakub Rosik a trzecie miejsce przypadło Eugeniuszowi Murawskiemu. Nad całością turnieju czuwał Paweł Olejnik-Prezes Klub Rekreacyjno-Sportowego „Skarbek” ze Skalmierza a pomagał mu sołtys Skalmierza Marian Juszczak. Zwycięzcom gratulujemy!
Przypomnijmy, że na początku roku Burmistrz Błaszek przekazał ponad 6 tys. zł na  funkcjonowanie Klubu Rekreacyjno-Sportowego „Skarbek” ze Skalmierza i zakup szachownic z bierkami i zegarami wykorzystywanymi podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą, które prowadzone są  świetlicy w Skalmierzu, gdzie 3maja br. odbędzie się  I Turniej Warcabów 64-polowych klasycznych brazylijskich o puchar KRS „Skarbek” Skalmierz.