Logo UE

 

Program asystent rodziny na rok 2022


Program Opieka wytchnieniowa




Biuletyn informacji publicznej MOPR Bytom


Ośrodek Interwencji Kryzysowej


Herb Bytomia


ŚDS Integracja


Logo MRPIPS


Logo rodzina.gov.pl

rodzina.gov.pl


Logo PFRON


Logo SOW


PUP Bytom


Logo ePUAP2


Praca-bytom.info


Logo Portalu OPS


Logo Bytom od Nowa


Logo podatki.gov.pl

 
 
 
 
 

22 1560 1049 0000 9030 0005 3314  wpłaty za usługi opiekuńcze,  pielęgnacyjne; odpłatność za pobyt w Domach Pomocy Społecznej, mieszkaniach chronionych; koszty upomnienia; wszystkie nienależnie pobrane świadczenia

52 1560 1049 0000 9030 0005 3356  wpłaty za usługi specjalistyczne

60 1560 0013 0383 0201 0000 0001  wpłaty za wydanie zaświadczenia

40 1560 0013 2008 2964 3000 0048  wpłaty dot. Kart Dużej Rodziny

13 1560 0013 2008 2964 3000 0049  wpłaty dot. Kart Parkingowych i Legitymacji

UWAGA! Wpłaty za wydanie karty parkingowej (21 zł) i duplikatu legitymacji (15 zł) należy dokonać dopiero po weryfikacji uprawnień do ich posiadania u pracownika Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Bytomiu pod numerem tel. 32 388-67-10 lub 32 388-67-04

WAŻNE !  W tytule wpłat należy wpisać imię i nazwisko osoby, za którą dokonywana jest wpłata.

Godziny pracy kasy (ul. Strzelców Bytomskich 16, pokój 9):

poniedziałek 10.00 - 15.30, przerwa 12.30 - 13.00

wtorek         10.00 - 14.00, przerwa 11.30 - 12.00

środa           10.00 - 14.00, przerwa 11.30 - 12.00

czwartek      10.00 - 14.00, przerwa 11.30 - 12.00

piątek          10.00 - 12.30, przerwa 11.00 - 11.30

WZÓR WNIOSKU O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA O KORZYSTANIU BĄDŹ NIE KORZYSTANIU Z POMOCY MOPR dostępny jest na naszej stronie internetowej (zakładka: Druki do pobrania – Zaświadczenie o korzystaniu z pomocy MOPR) lub w formie papierowej - druki wyłożone przy urnie, wystawionej przy wejściu głównym do budynku przy ulicy Strzelców Bytomskich 16.

Wysyłka korespondencji (decyzja, zaświadczenie, inne pismo) dokonywana będzie częściowo za pośrednictwem operatora pocztowego.

Przesyłanie informacji do części klientów za pośrednictwem gońców (wyłącznie poprzez pozostawienie w odbiorczych skrzynkach adresowych awiza) o możliwości odbioru korespondencji bezpośrednio w Ośrodku, ze wskazaniem godzin odbioru przysyłki, ustalonych z innymi działami merytorycznymi, które będą także miały wyznaczony czas na bezpośredni kontakt w klientem.

Awiza wystawione po 15 maja br. stanowią podstawę do odbioru korespondencji w Ośrodku. Przypominamy o obowiązku posiadania dowodu tożsamości, a także ważnego pełnomocnictwa (w przypadku odbioru korespondencji osobie trzeciej).


RODO - Klauzule informacyjne związane z obowiązkiem wynikającym z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. .pdf (508 KB)


MIEJSKI OŚRODEK POMOCY RODZINIE W BYTOMIU (MOPR)
z siedzibą przy ul. Strzelców Bytomskich 16
41-902 Bytom

prowadzi rekrutację kandydatów do pracy na stanowisko:
PRACOWNIK SOCJALNY

Szczegóły oferty, w tym wymagania kwalifikacyjne wobec kandydatów oraz zakres realizowanych zadań na oferowanym stanowisku w załączniku:
Pracownik socjalny .pdf (309 KB) - oświadczenie .pdf (343 KB)


MOPR CZEKA NA KANDYDATÓW NA RODZICÓW ZASTĘPCZYCH

Dzieciaki

ARTYKUŁY I REPORTAŻE

Logo TVP3 KatowiceSfera TV

Informacje można uzyskać w Dziale Pieczy Zastępczej i Asysty Rodzinnej
MOPR w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 21 (pok. 33).


Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu poszukuje kandydatów na zawodowe i niezawodowe rodziny zastępcze.

Wyczerpujących informacji na ten temat udzielają pracownicy Działu Wsparcia Rodziny pod nr telefonów 32 388-90-61 lub 32 388-61-53.

KTO MOŻE ZOSTAĆ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ LUB RODZINNYM DOMEM DZIECKA, czyli wymagania dla kandydatów na rodziców zastępczych:

Pełnienie funkcji rodziny zastępczej oraz prowadzenie rodzinnego domu dziecka może być powierzone małżonkom lub osobie niepozostającej w związku małżeńskim, którzy:

Warto zauważyć, że w przypadku rodziny zastępczej niezawodowej, co najmniej jedna osoba tworząca tę rodzinę musi posiadać stałe źródło dochodów, np. wynagrodzenie za pracę, emeryturę. Ponadto kandydaci na rodziny zastępcze niezawodowe lub zawodowe oraz rodzinne domy dziecka nie mogą być skazani prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.
Kandydaci do pełnienia funkcji rodziny zastępczej zawodowej, rodziny zastępczej niezawodowej oraz do prowadzenia rodzinnego domu dziecka winni posiadać świadectwo ukończenia szkolenia organizowanego przez organizatora rodzinnej pieczy zastępczej.

Porozmawiajmy o RozbarkuRealizatorzy Programu Aktywności Lokalnej dla Rozbarku zapraszają na prelekcję i pokaz audiowizualny o Rozbarku, a w szczególności o historii kopalni Rozbark. Spotkanie odbędzie się 27 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy placu Jana III Sobieskiego 3, początek o godzinie10. Ponadto od 27 marca również w MBP będzie można oglądać wystawę prac wykonanych przez mieszkańców  Rozbarku w ramach koła zainteresowań PAL. Będą to głównie dekoracje wykonane metodą decoupage. Jest to technika polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Zapraszamy.

Z inicjatywy podopiecznych Dziennego Domu Pomocy nr 1 i dzielnicowego pana Wojciecha Kowolika, w poniedziałek 18 marca, odbyło się pierwsze z cyklu spotkań pod hasłem „Bezpieczny Senior”. Przedstawiono  zagrożenia wynikające z przestępczości skierowanej na osoby starsze. Celem tych spotkań będzie podniesienie świadomości seniorów w zakresie działania oszustów metodą „na wnuczka”, poinformowanie osób starszych o przysługujących im uprawnieniach w przypadku zawierania umów na odległość, ochrona interesów konsumentów oraz zapobieganie przestępstwom popełnianym na osobach starszych.

  • img_0499
  • img_0500

Konferencja pt.: "Miasto Edukacyjne - miastem włączającym"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełnić swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej.”
Walkirie, Paulo Coelho

14 marca odbyła się  w Katowicach konferencja „Miasto Edukacyjne – miastem włączającym” w ramach współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Miast Edukacyjnych. Gościem pełniącym honory gospodarza była Krystyna Siejna, wiceprezydent Katowic. Podczas konferencji zostały wręczone nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu „Oczy szeroko otwarte – mój świat”. W konkursie uczestniczyło ponad 100 osób z całej Polski. Również beneficjenci Dziennego Domu Pomocy nr 1 wzięli udział w tym konkursie. Wystawione prace: pokaz audiowizualny oraz obraz wykonany metodą reliefu zainspirowane zostały przemyśleniami i przeżyciami naszych uczestników.

Czytaj więcej: Konferencja pt.: "Miasto...

Ostatnie wydarzenia w DDP nr 1Las to piękne miejsce, gdzie zawsze znajduję ukojenie dla mych skołatanych myśli...

„Wspomnienia z dzieciństwa – mój niepowtarzalny las.”

Na początku marca zaprosiliśmy seniorów Dziennego Domu Pomocy nr 1 przy ul. Piłsudskiego 69 do udziału w konkursie zatytułowanym: „Wspomnienia z dzieciństwa – mój niepowtarzalny las.”
Jest to las cudownych wspomnień z dzieciństwa, las beztroski, szczęścia i dobrej zabawy. Może być również las inny- skomplikowany, oddający rysy własnych przeżyć. Każde drzewo w lesie to odrębna historia człowieka. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie własnego niespotykanego lasu. Pomysły były różne, a najciekawszy prezentujemy na stronie internetowej.

Czytaj więcej: Ostatnie wydarzenia w DDP nr 1

Zaproszenie do udziału w warsztatach Design w terenieJak ulepszyc Bobrek?

Zrób to z nami i przyjdź na bezpłatne
warsztaty Design w terenie!

Plakat

Ulotka informacyjna

Logo MOPRSpotkanie organizacyjne „Seniorów na piątkę” oraz uczestników projektu „Melodia dla seniora” z punktu terenowego przy ul. Strażackiej. 27  lutego br. w Dziennym Domu Pomocy nr 1 przy ul. Piłsudskiego 69 odbyło się pierwsze spotkanie seniorów uczestniczących w dwóch projektach. Omówiono główne założenia, przedstawiono tematykę spotkań oraz propozycje zajęć mających na celu aktywizację osób będących w złotej jesieni życia. Kolejne spotkanie seniorów odbędzie się z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, 8 marca  br. o godzinie 13. w Dziennym Domu Pomocy nr 1 w Bytomiu. W programie spotkania przewidziany jest miedzy innymi występ artysty ze śląskiej sceny muzycznej. Serdecznie zapraszamy.
Pod koniec marca przewidziane jest kolejne spotkanie seniorów. Wówczas każdy z nich będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności artystyczne. Przewidujemy zorganizowanie wystawy  wielkanocnej  pod hasłem „Sztuka łączy pokolenia”. Do udziału w tym przedsięwzięciu zostanie włączone również Przedszkole Miejskie nr 16.