Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Nowy rekord trasy „Jedlickiej Siódemki”

V Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka”, który odbył się 14 czerwca br. zgromadził na linii startu blisko 130 osób. Wśród zawodników startowali stali bywalcy biegów ulicznych oraz amatorzy.

Zanim rozegrany został bieg główny, na krótszych trasach zmierzyli się najmłodsi sportowcy. W kategoriach dziecięcych na starcie stanęło prawie pięćdziesięciu uczestników. Rywalizacja była zacięta.

Zarówno chłopcy jak i dziewczyny walczyli o pierwsze miejsca na podium.  Już po godzinie 16.00 na placu przed GOSiR w Jedliczu zaczęli gromadzić się uczestnicy biegu głównego.

Jak się okazało każdy ze swoim pomysłem na zwycięstwo. Jedni już od rana biegali i rozgrzewali się, inni cały dzień oszczędzali siły na ten jeden główny bieg.

Okazało się, że najlepszy sposób wybrał zwycięzca ubiegłorocznej „siódemki” HUBERT WIERDAK (Korczyna), który pobił swój ubiegłoroczny rekord i z czasem 19.53 ponownie zdobył I miejsce.

Drugi na metę przybiegł Stanisław Jaźwiecki (Krościenko Wyżne), trzeci był Konrad Dziedzic (Krościenko Wyżne). Najlepiej z jedlickich sportowców spisał się Robert Gleń, który zajął 7 m. Wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Albrycht (Krościenko Wyżne), która bieg ukończyła z czasem 24:20,8.

Prezes MUKS Podkarpacie Jedlicze Piotr Bril, organizator biegu, każdego roku zachęcał do udziału, w tym roku poszedł za ciosem i sam wystartował. Jak sam przyznał jeszcze trochę pracy przed nim, ale wierzymy, że kolejne edycje będą należały do niego, czego serdecznie życzymy.

Najlepsza piątka "Jedlickiej siódemki"

Najlepszym zawodnikom medale, puchary i dyplomy wręczali z-ca burmistrza Piotr Rostek, wiceprzewodniczący rady Tadeusz Leśniak i Dyrektor GOSiR Jedlicze Andrzej Piękoś.

Wyniki - PDF

Bieg  sfinansowany był z budżetu gminy Jedlicze  w ramach dotacji na realizację zadania publicznego pod nazwą V Ogólnopolski Bieg ulicami Jedlicza "Jedlicka Siódemka".

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Podkarpacie" Jedlicze SKŁADA SERDECZNE PODZIĘKOWANIA Wszystkim, którzy pomogli w organizacji V Biegu Ulicznego Jedlicka Siódemka, a zwłaszcza: Pracownikom Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu, Strażom Pożarnym Gminy Jedlicze, Powiatowej Komendzie Policji w Krośnie, Obsłudze Medycznej, Rodzicom oraz Nauczycielom Wychowania Fizycznego z ZSP w Jedliczu - Piotr Bril.