Odwiedź nową stronę internetową szkoły: kliknij

 MYŚL ROKU: "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Działania edukacyjne

Statystyka

Odsłon artykułów:
1930717

Aktualnie online

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Radio on-line

logo_radio_eska

logo_radio_rmf

polski1

radio_wawa_logo

Bezpieczne WAKACJE 2015

Wakacje – to czas odpoczynku i zabawy dla dzieci i młodzieży szkolnej, tej która wyjedzie na wakacje jak i tej pozostającej w swoim miejscu zamieszkania. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaszczwi podejmuje działania,

 których głównym celem będzie ograniczenie i eliminowanie sytuacji skutkujących zagrożeniem bezpieczeństwa uczestników zorganizowanego i niezorganizowanego wypoczynku. Działania te, prowadzone w ramach corocznej akcji pod nazwą bezpieczne wakacje będą miały charakter rozpoznawczy, informacyjno-edukacyjny i kontrolny.

SZANOWNI PAŃSTWO:

W okresie wakacyjnym dużo dzieci nie wyjedzie na kolonie czy obozy. Pozostaną w domach. Niektóre z nich, codziennie, przez długi czas będą przebywały same. Mając na uwadze ich dobro przedstawiamy kilka rad, które mogą ochronić Państwa dziecko przed niebezpieczeństwem.

- Co pewien czas przeprowadzaj z dzieckiem rozmowy profilaktyczne na temat zagrożeń, z którymi może się spotkać (zaczepki nieznajomych, obietnica pokazania czegoś szczególnie atrakcyjnego w odległym od domu miejscu, propozycja przejażdżki samochodem).
- Naucz swoje dzieci, aby podczas Twojej nieobecności w domu nikomu nie otwierały drzwi (odwiedziny nieznajomych, krewnych, posłańców z pracy, a także innym dzieciom).
- Zwracaj uwagę na sposób przechowywania kluczy od mieszkania, którymi dysponuje dziecko (najlepiej jest, gdy są przechowywane w szczelnie zamkniętej kieszeni a nie na sznurku na szyi lub pod słomianką).
- Zapewnij dziecku bezpieczną zabawę w dom - zamontuj w drzwiach mocne zamki, zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie instalacji gazowej i elektrycznej oraz urządzeń, które są do nich podłączone.
- Poproś sąsiadów , aby zwracali uwagę na obcych. Jeśli masz telefon, zadzwoń o różnych porach i porozmawiaj z dzieckiem. Schowaj przed nim wszystkie lekarstwa.
- Nie ujawniaj swoim pociechom miejsc przechowywania wartościowych przedmiotów.
- W domu, obok telefonu, powinna znajdować się kartka z odnotowanymi numerami telefonów do pracy: Mamy, Taty lub bliskich członków rodziny (np. dziadkowie).

Warto również wskazać numery do: Policji (997) Pogotowia Ratunkowego (999), Straży Pożarnej (998) czy ogólny numer ratunkowy 112.

    

© 2010-2022 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide