Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

Brązowe medale to plon udziału w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Szachach Drużynowych szachistów świdnickiej siódemki.

Zawody odbyły się w dniu 5 grudnia br. w Zamościu.

Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim (7 rund). Wzięło w nim udział 19 szkół, które wygrały eliminacje w swoich powiatach. Rozgrywane partie w opinii trenerów stały na wysokim poziomie.

Zwycięzcami zostali uczniowie z Tomaszowa Lubelskiego, a o dalsze miejsca toczyła się bardzo zacięta i wyrównana walka. W ostatniej rundzie skojarzono SP 7 Świdnik i SP Radzyń Podlaski. Stawką pojedynku były miejsca na podium. Młodzi świdniccy szachiści wytrzymali presję i wygrali 3:1, co dało doniosły sukces i upragnione medale.

W Tomaszowie Lubelskim odbył się wojewódzki turniej o puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty w Szachach dla Szkół Podstawowych. Bardzo udany start w tym turnieju zanotowały najmłodsze szachistki z SP 7 Świdnik zajmując trzecie miejsce w grupie klas 1-3. Ich starsze koleżanki w kategorii klas 4-6 uplasowały się na miejscu czwartym. Chłopcy młodsi i starsi sklasyfikowani zostali również na tak nie lubianym przez sportowców miejscu. Miejsce tuż za

Areną nietypowych zmagań była hala sportowa SP 7 Świdnik. Nie była to ani siatkówka ani halowa piłka nożna, tylko szachy. W dniu 3 lutego br. rozegrano Otwarte Mistrzostwa Szkoły w Szachach. W turnieju rozgrywanym systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund (czas gry 15 minut dla zawodnika) wzięło udział blisko 30 miłośników królewskiej gry. Zwycięzcą został Krzysztof Maszewski (5B) drugie miejsce zajął Paweł Borowiecki (8D), a trzecie Dominik

W dniu 16 marca br. odbyły się kolejne zawody szachowe o Mistrzostwo SP 7 Świdnik w szachach. Tym razem na hali sportowej rywalizowano na poziomach klas młodszych (0-3) i klas starszych (4-8). Prowadzona była również klasyfikacja oddzielna dla dziewcząt i chłopców. Frekwencja była wyższa niż w lutym, bo w zawodach wzięło udział już 40 szachistów. Turniej rozgrywany był tak jak poprzednio systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z czasem gry 15 minut

Już po raz trzeci rozegrano Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku w „Szachopiłce”. Rywalizację obejmującą grę w piłkę nożną i rozgrywanie partii szachów wygrała reprezentacja klasy 5a pod nazwą TEAM 5A w składzie: Maria Kramarz, Alicja Opalińska, Dominik Garbacz, Michał Sowa, Igor Bakaj, Maciej Czyż. Drugie miejsce przypadło drużynie FC KOSA, w której występowali; Karolina Potaczała, Aleksandra Piętosa, Krzysztof Maszewski, Szymon Podolak, Bartosz Najda i Szymon Hawrysz. Na miejscu trzecim sklasyfikowani zostali ACE PAJACE; Kacper Łopąg, Sebastian Królik, Ksawery