Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Świdniku

 

Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

25 listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia uczniowie klas 5b i 5e odwiedzili przedszkola „Sigma i Pi” oraz Przedszkole nr 2 w Świdniku. Piątoklasiści pod opieką nauczyciela języka angielskiego – p. Katarzyny Kolanickiej przygotowali i przeprowadzili zajęcia dla młodszych kolegów. Tematem przewodnim był oczywiście miś – przyjaciel wszystkich przedszkolaków.

Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd wziął się pluszowy miś i jak stał się jedną z najpopularniejszych zabawek na całym świecie. Starsi koledzy prezentowali i uczyli także piosenek w języku angielskim. Następnie przeszli do prawdziwej lekcji języka angielskiego – ćwiczyli z przedszkolakami nazwy kolorów i części ciała wykorzystując stworzone przez siebie pomoce edukacyjne.

W dniu 28.10.2019 uczniowie klasy 8a pod opieką doradcy zawodowego P. Katarzyny Radek i pedagoga szkolnego P. Jolanty Gosek uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej oraz do zakładu produkcyjnego SMF Poland. W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie zapoznali się z zawodami mechanicznymi. W Centrum Kształcenia Praktycznego uczniowie mogli własnoręcznie wykonać "nieśmiertelnik", usłyszeć i zobaczyć uruchomiony przez starszych kolegów silnik śmigłowca, zapoznać się z pracą tokarek i frezarek. To była ciekawa lekcja, za którą dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej.

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczęta z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci solenizantów. Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków w postaci słodkiego co nieco. Każdy chłopiec w tym dniu wyglądał dostojnie, gdyż dziewczynki przygotowały dla nich krawaty, które mieli okazję zakładać. Zabawa była przednia, wszyscy świetnie się bawili.

Czy wiecie skąd pochodzi nazwa Lublin, ile schodów prowadzi na szczyt Wieży Trynitarskiej, co to są kocie łby, kiedy spłonął Lublin, kto patrzy na nas z okien kamienic na Starym Mieście? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi w piękny piątkowy dzień 18.10.2019r., klasa 5c pod opieką p. Anny Chyćko, p. Magdaleny Wółkiewicz i p. Edyty Smus. Naszą przewodniczką była p. Magdalena Mazur-Ciseł, autorka książki "Legendy Lublina dla dzieci", od której dostaliśmy dedykacje w książkach:)

7 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się I Pokazy Chemiczne Kola chemicznego dla młodszych dzieci z klas I-III.
Uczniowie w składzie: Iga Łobińska, Nikola Dzwonkowska, Narina Manukyan, Kaja Kotowska, Konstancja Gadomska, Izabela Król, Dagmara Krupińska, Paweł Szydło, Marcin Górski i Franciszek Jankowski wykonali doświadczenia pokazowe dla uczniów klas I-III. Młodzi chemicy pokazali koleżankom i kolegom z klas I-III między innymi reakcje spalania magnezu, otrzymywania wodoru w reakcji aktywnego metalu z kwasem, działanie wskaźników chemicznych w roztworach o różnym odczynie pH oraz umożliwili im zbadanie właściwości zestalonego tlenku węgla (IV) nazywanego "suchym lodem".