Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Świdniku

 

Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

Dnia 27 listopada i 13 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku odbyły się warsztaty dla klas 7 i 8. Klasy 8 sprawdzały „Ile słodyczy jest w cytrynie”, badając zawartość substancji chemicznych w różnych produktach spożywczych (np. zawartość skrobi w mące). Klasy 7 zgłębiały tajniki zielarstwa na zajęciach pod hasłem „Kto powie, co pokrzywie chodzi po głowie?”. Poznawały rośliny pożyteczne, lecznicze, ale również trujące. Na koniec uczniowie wykonywali pachnące zawieszki świąteczne, ucierając w moździerzach przeróżne olejki i mikstury. Warsztaty poprowadziła p. Anna Bukowska, koordynator Uniwersytetu Dziecięcego UMCS.

W grudniu klasa Vb wędrowała przez pustynię i puszczę wraz z bohaterami powieści H. Sienkiewicza.

                Uczniowie, pracując w zespołach metodą projektu, wcielili się w role biografów, etnografów, historyków czy dziennikarzy. I jak to przy pracy metodą projektu bywa, samodzielnie zdobywali potrzebne informacje, docierając do różnych źródeł wiedzy. Wykonywali własne pomoce dydaktyczne (np. mapy z trasą podróży Stasia i Nel, albumy o florze i faunie afrykańskiej, plakaty o egzotycznych zwyczajach mieszkańców Afryki, o prawdzie i fikcji literackiej w powieści, notatki dla klasy).

Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się po raz kolejny kiermasz ozdób świątecznych. Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje, m.in. choinki, bombki, aniołki, itp. Wszystkie ozdoby zostały zaprezentowane w holu. Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno rodziców jak i dzieci.
Ozdoby były bardzo pomysłowe i kolorowe.

W dniu 27 listopada 30 uczniów naszej szkoły (kl. 8b i 8a) odwiedziło Politechnikę Lubelską w ramach projektu „Politechnika Lubelska dla Młodych Odkrywców". Zajęcia pt.” Modelowanie bryłowe 3D Solid Edge ST”, prowadzone przez pana dr inż. Przemysława Filipka, przybliżyły dzieciom m. in. różnego rodzaju symulacje wytrzymałościowe (MES) i tworzenie plików do druku 3D.

W dniu 07 grudnia 2018 odbyło się spotkanie z panią z Centrum Wolontariatu z Lublina dla klas 7 i 8. Uczniowie mieli okazję poznać czym zajmuję się wolontariusz, jakie ma cechy osobowości. Pani prowadząca starała się wzbudzić się wśród uczniów poczucie empatii i zaangażowania społecznego.