Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Świdniku

 

Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

22 maja uczniowie z klasy 2a pojechali na wycieczkę na Roztocze. Oto relacje dzieci z wyjazdu:

„Dnia 22 maja pojechałam na wycieczkę klasową na Roztocze. Rozpoczęliśmy od wizyty w gospodarstwie Ulik. Pan pszczelarz pokazał jak wygląda jego praca. Zaprowadził nas do pomieszczenia z ulami. Jeden z nich otworzył i przez szybkę widzieliśmy pszczoły. Była nawet królowa! Oglądaliśmy tez pomieszczenia z używanymi dawno temu narzędziami i przedmiotami. Na dworze było pudło z gniazdem sikorek bogatek. W środku mieszkała malutka sikorka, którą mogliśmy pogłaskać. Próbowaliśmy różnych rodzajów miodu. Były pyszne! Później pojechaliśmy autobusem w inne miejsce. Poszliśmy na Bukową Górę i nad Stawy Echo. Jednak mi najbardziej podobało się u pszczelarza. Na koniec wycieczki mieliśmy ognisko, piekliśmy chleb i kiełbaski i było bardzo wesoło.”- Ala M.

„Najbardziej podobało mi się wejście na Bukową Górę. Przypomniały mi się wakacje i wędrówki po Tatrach z rodzicami. Fajne też było ognisko i czas spędzony z klasą.”– Kuba I. 

„ 22 maja byliśmy z całą klasą na Roztoczu. Bardzo miło spędziliśmy dzień na zwiedzaniu zabytków przyrody i wspólnej zabawie. Najbardziej podobała mi się wspinaczka na Bukową Górę. Na jej szczycie pan przewodnik opowiedział nam przejmującą historię o wsi Sochy spalonej przez Niemców w czasie II wojny światowej oraz o zamordowaniu przez nich wszystkich mieszkańców tej wioski. Podobało mi się również miejsce, gdzie można było przyjrzeć się z bliska pszczołom i poznać ich życie. Na koniec wycieczki miło spędziliśmy czas przy ognisku. Do domu wróciłam bardzo zmęczona, ale szczęśliwa.” – Amelka K.

„22 maja byliśmy  na wycieczce. Zwiedziliśmy gospodarstwo pasieczne Ulik, w którym było dużo uli. Potem pojechaliśmy do Roztoczańskiego Parku Narodowego. Weszliśmy na Bukową Górę, z której było widać spaloną w czasie wojny wioskę. Było też wiele innych ciekawych atrakcji.” – Patryk K.

„Na wycieczce najbardziej podobała mi się wędrówka po Roztoczańskim Parku Narodowym. Na drugim miejscu jest wizyta w gospodarstwie pasiecznym Ulik. Jest to skansen pszczelarski. Tam poznałam pracę pszczelarza oraz wysłuchałam opowieści o życiu i pracy pszczół. Smakowałam też różnych rodzajów miodów. Bardzo podobało mi się robienie zdjęć przy pomniku chrząszcza w Szczebrzeszynie. Najlepszą atrakcją było wspólne pieczenie kiełbasek w ognisku. Myślę, że była to jedna z najlepszych wycieczek.” – Zosia O.

 „W środę byłam na wycieczce  klasowej na Roztoczu. Na początku pojechaliśmy do gospodarstwa pasiecznego Ulik. Pan pokazywał nam ule i pracę pszczół. Próbowaliśmy różnych miodów. W Szczebrzeszynie zobaczyłam pomnik chrząszcza, a w Zwierzyńcu weszłam na Bukową Górę. W Guciowie zwiedziłam Muzeum Przyrodnicze – Zagrodę Guciów. Na końcu wszyscy piekliśmy kiełbaski przy ognisku. Wszystko bardzo mi się podobało na tej wycieczce.” – Lena P.