Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Świdniku

 

Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

W lutym odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu „Idiomy w Językach Obcych” 2020. Konkurs został zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Świdniku i przeznaczony był dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych powiatu świdnickiego.

Prezentujemy wyniki naszych uczniów:

Zakończyły się wojewódzkie konkursy przedmiotowe, organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2019/20.  Z ogromną dumą ogłaszamy listę laureatów, finalistów i ich opiekunów merytorycznych. Wszystkim serdecznie gratulujemy, dziękujemy za podjęcie wyzwania i życzymy dalszych sukcesów.

4 października klasa 7B dwujęzyczna wzięła udział w lekcji online ze szkołą z okolic Kampali w Ugandzie. Lekcja odbyła się w ramach Międzynarodowego Projektu Humanitarno – Edukacyjnego „Face to Face with the World , który jest realizowany w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym pod opieką koordynatorek – p. Moniki Choroszyńskiej i p. Anety Żelaznej. W ramach  projektu szkoły polskie które zgłoszą się do programu,  zawierają przyjaźnie i realizują przyjaźń on-line ze szkołami w Afryce i Azji.

Projekt skierowany jest do wszystkich dzieci na świecie, do tych z Afryki, Azji, Bliskiego Wschodu, gdzie dziecięce cierpienia, przemoc, wojny, głód, bieda, samotność, ciężka praca - odzierają je ze szczęśliwego dzieciństwa, jak i do naszych polskich dzieci, które dzięki lekcjom on-line potrafią docenić to co posiadają, wyzbywają się egoizmu , stereotypowego patrzenia na świat.

Projekt Jak uczyć w szkole o innych kulturach? Twarzą w twarz

Film z projektu

17 września odbyła się w Szkole nr 7 uroczysta gala rozdania Oscarów dla nauczycieli. Inspiracją były oczywiście filmowe nagrody rozdawane co roku w Los Angeles. Podobnie, jak robią to Amerykanie, zostały ogłoszone nominacje w kilku kategoriach: najbardziej wymagający nauczyciel, najbardziej uśmiechnięty, najzabawniejszy, najbardziej pomocny, najlepiej ubrany, najbardziej wyrozumiały, najbardziej kreatywny nauczyciel, najbardziej wysportowany, nauczyciel z najbardziej ciętą ripostą i wzór nauczyciela.

Siódmoklasiści zakończyli właśnie badania terenowe na Płaskowyżu Nałęczowskim. W ramach badań uczniowie uczestniczyli w warsztatach geologicznych w Muzeum Minerałów w Młynie Hipolit, które prowadził Pan Grzegorz Bukowski z Uniwersytetu Dziecięcego UMCS. Uczniowie uczyli się rozpoznawania skał i minerałów, płukania złota głupców (pirtytu), rozpoznawania form terenu i orientowania się w terenie za pomocą planu. Byli świadkami modelowego wybuchu wulkanu. Ponadto odwiedzili wąwóz lessowy w Nowym Gaju i odkrywkę skalną, w której poznali lublinit.. Wiecie może, co to jest? W trakcie gry terenowej uczestnicy badań wykonywali różne zadania dotyczące geografii i biologii.

Zapraszamy już dzisiaj klasy szóste na przyszłoroczne lekcje z geografii w terenie.