Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

23 marca na naszej hali sportowej odbył się finał wojewódzki w minisiatkówce chłopców w kategorii "czwórek". Sześć drużyn z Krasnegostawu, Lublina, Nałęczowa, Annopola, Białej Podlaskiej i Świdnika. Dwie grupy i tylko jeden zwycięzca. Zacznijmy jednak po kolei. Losowanie grup sprawiło, że w pierwszych meczach nasz zespół zmierzył się z SP 21 Lublin oraz SP Nałęczów. W drugiej grupie spotkały się SP 4 Krasnystaw, SP 6 Biała Podlaska i SP Annopol. W pierwszej grupie po dwóch pewnych zwycięstwach bez straty seta awans do finału uzyskała nasza szkoła.

Równie pewnie przez eliminacje przeszedł zespół z Białej Podlaskiej i to z nimi przyszło się nam zmierzyć w meczu o złoty medal. Skład finału zapowiadał, że walka będzie zacięta. Nasza drużyna wyszła do meczu skoncentrowana i bardzo szybko uzyskała kilku punktową przewagę, której już nie straciła. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:12 dla naszych chłopców. Wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Goście jednak nie chcieli ułatwić nam tego zadania i po zaciętym drugim secie zakończonym wynikiem 28:30 dla SP 6 trzeba było rozegrać tiebreak. Na szczęście nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i wygrali tego seta 15:11 a w całym meczu 2 – 1 i tym samym obroniliśmy tytuł mistrzowski z tamtego roku.

Skład zespołu: Paweł Szydło, Rafał Szczuchniak, Jakub Flasiński, Mikołaj Stasiak, Kacper Motyl, Kamil Mazur, Filip Ożga, Igor Hostman, Szymon Łukasiewicz, Igor Król.