Supermaturzysta 2019 – matematyka
1 czerwca 2019
Wizyta u fryzjera
3 czerwca 2019
Pokaż wszystkie

GALA NA PODSUMOWANIE PROJEKTU

Dnia 28 maja 2019 r. o godz.17.00 w auli naszej szkoły zebraliśmy się, by podsumować projekt CYFROWA SZKOŁA WIELKOPOLSK@2020, w ramach którego realizowaliśmy podprojekt Uczniowskie Laboratoria Informatyczne, który skierowany był dla uczniów młodszych.

Głównym koordynatorem projektu był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Został on zatwierdzony przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego, a realizowany był w partnerstwie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu(UAM)oraz Poznańskim Centrum Superkomouterowo-Sieciowym. Projekt, w ilości 64 godzin dydaktycznych, w czasie od listopada 2018r. do maja 2019r. realizowany był w oparciu o platformę internetową oraz otrzymany sprzęt komputerowy.

Na gali gościliśmy Dyrektora Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, p.Ewę Superczyńską, Wójta Gminy Kołaczkowo-p.Teresę Waszak, Przewodniczącą Rady Gminy- p.Danutę Grabowską, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Sokolnikach-p.Elżbietę Matuszak, nauczyciela matematyki i informatyki-p.Magdalenę Wojciechowską– pełniącą funkcję specjalisty IT (wsparcie techniczne w zakresie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych) oraz głównych odbiorców podprojektu- uczniów klas I-IV wraz z ich rodzicami.

Opiekun warsztatów, p.Milena Jóźwiak-Szklarkowska przedstawiła  w prezentacji multimedialnej najważniejsze działania z zakresu podprojektu ULI. Zwieńczeniem tego punktu było zaprezentowanie filmików nagranych przez uczniów w trakcie ich działań, filmików- wywiadów z uczestnikami na temat nabytych umiejętności oraz filmiku z podziękowaniem dla Pani Dyrektor, która była inicjatorem tegoż przedsięwzięcia w naszej szkole. Wystąpienie Dyrektora ODN-u, p. Ewy Superczyńskiej uświadomiło, iż idziemy we właściwym kierunku, a nasza szkoła jest szkołą nowoczesną, znaną w Poznaniu! z racji wielości podejmowanych inicjatyw. Cieszymy się i jesteśmy z tego dumni!

Kolejnym punktem Gali było wręczenie podziękowań wszystkim uczniom. Młodzi programiści, bogatsi o nowe umiejętności zaprosili swoich rodziców do udziału w warsztatach „Mamo, tato poprogramuj ze mną”. Radości z poznawania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych było co niemiara.

Z raportu ewaluacyjnego opiekuna warsztatów wynika, iż uczniowie w trakcie trwania podprojektu nabyli następujących umiejętności: wzrost poziomu umiejętności społecznych, wzrost zdolności poznawczych i umiejętności językowych, rozwój myślenia komputacyjnego, umiejętność tworzenia algorytmów, umiejętność formułowania i rozwiązywania problemów, rozpoznawanie schematów i tworzenie modeli.

Wchodząc w ten projekt stawialiśmy na elementy,
które są nieodzowne dla efektywności zajęć.

Szukaliśmy uczniów kreatywnych, ponieważ wiemy,
że najlepszymi programistami są Ci, którzy nie dostrzegają barier. Kierowaliśmy się jednym głównym celem –
przyszłym sukcesem zawodowym i kompetencyjnym naszych uczniów.

Wierzymy i życzymy wielu sukcesów w zakresie TIK!

 

Składam serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom zaangażowanym w podprojekt oraz za pomoc przy zorganizowaniu Gali na zakończenie tego wspaniałego projektu.

 

GALERIA

Opiekun warsztatów,

Milena Jóźwiak-Szklarkowska