III Gminny Konkurs Matematyczny
29 maja 2016
Wizyta w grodzie Kraka
29 maja 2016
Pokaż wszystkie

Biblioteka inspiruje

6:36

Od 8 do 15 maja 2016 roku po raz trzynasty odbywał się Tydzień Bibliotekorganizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Także nasza szkoła włączyła się do obchodów tego święta. Cały tydzień wszyscy uczniowie brali udział w przedsięwzięciach związanych z promowaniem czytelnictwa.

Już w poniedziałek, 9 maja klasa II b odwiedziła Bibliotekę Publiczną
w Sokolnikach, aby tam wysłuchać oryginalnej wersji „Kopciuszka” Charles‘a Perraulta w ramach przygotowań inscenizacji na bajkowy festyn rodzinny. Następnego dnia, dzieci z oddziały przedszkolnego spotkały się z legendą. Pięciolatki wysłuchały „Legendy o smoku wawelskim”, „O Lechu, Czechu i Rusie”, „O hejnale mariackim”, „Wars i Sawa”, „O poznańskich koziołkach”.
W środę, 11 maja uczniowie klasy I i II b-wysłuchali w plenerze opowiadania Jana Grabowskiego „Czarna owieczka”, które przeczytała Pani Dyrektor Elżbieta Matuszak. Z kolei w czwartek, klasa II a i klasa III wzięła udział w podsumowaniu projektu czytelniczego „Przygoda w bibliotece”. Drugo- i trzecioklasiści wzięli udział w konkursie wiedzy o Marii Konopnickiej, podczas którego wykazali się dużą wiedzą i znajomością twórczości pisarki. Dzieci wysłuchały także opowiadania „Franek”, odczytanego przez Panią Czesławę Bartkowiak. Tego samego dnia czwartoklasiści spotkali się z Przewodniczącą Rady Gminy – Panią Danutą Grabowską. Gość zaprezentował uczniom dwie polskie legendy:
„O Lechu, Czechu i Rusie” oraz „Wars i Sawa”. Dzień zakończył się wizytą szczególnego gościa –Pani Wójt Teresy Waszak. Uczniowie klasy V i VI wysłuchali odczytanego przez Panią Wójt fragmentu powieści Brandona Mulla „Baśniobór”.

Tydzień Bibliotek w naszej szkole zakończył się spotkaniem piątoklasistów z Panią Danutą Budaszewską – miejscowym bibliotekarzem, która zapoznała dzieci
z kolejnym tomem cyklu Małgorzaty Musierowicz „Jeżycjada”. Celem realizowanego programu było podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza
i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa, w tym naszych uczniów.

 

Magdalena Rzepka