Gminny Koordynator Sportu - I Gminny Turniej Tenisa Stołowego

30.04.2019

I Gminny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Rudnik

Regulamin turnieju:

1. Celem zawodów jest wyłonienie najlepszego zawodnika/zawodniczki na terenie Gminy Rudnik oraz zachęcenie mieszkańców Gminy do gry w tenisa stołowego, który jest dostępny w budynku Sali sportowej od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00- 20:00.
  2. Termin: 19 Maja 2019, godz. 10:00
  3.  Miejsce zawodów: sala sportowa
  4. Organizator zawodów: Iwo Płóciennik - Gminny Koordynator Sportu
  5. Uczestnictwo: 16 osób w wieku od 12 lat, bez górnej granicy wieku. W przypadku dużego zainteresowania istnieje możliwość przeprowadzenia podwójnego turnieju, ale tylko, jeśli zgłosi się 32 zawodników.
  6. System rozgrywek: 4 grupy po 4 osoby, w grupie każdy gra z każdym, dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy przechodzi do fazy pucharowej. O zwycięstwie w grupie decyduje różnica wygranych setów a w przypadku takiej samej różnicy u dwóch lub więcej zawodników, o miejscu w grupie decyduje najmniejsza liczba straconych setów. Jeśli i w tym przypadku jest remis, o miejscu w grupie decyduje rzut monetą.
  7. Każdy uczestnik turnieju odpowiada za bezpieczeństwo swoje oraz innych.
  8. Organizator nie ubezpiecza uczestników turnieju.
  9. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w turnieju jedynie za wyrażeniem pisemnej zgody przez rodzica/opiekuna.
  10. Wszelkie spory i niejasności rozstrzyga organizator turnieju.
  11. Nagrody, medale oraz dyplomy sponsoruje organizator.
  12. Zgłoszenia przyjmuje Gminny Koordynator Sportu w Sali Sportowej od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00-20:00
  13. Patronem turnieju jest Wójt Gminy Rudnik.

Zasady gry i punktacja:

1. Wprowadzenie piłki do gry ma miejsce poprzez jej podanie. W momencie tym zawodnik podrzuca piłeczkę i uderza w taki sposób, aby odbiła się ona najpierw po stronie podającego, a następnie odbiła się bezpośrednio na polu przeciwnika.
  2. Prawidłowy odbiór charakteryzuje się odbiciem piłki w taki sposób, aby bezpośrednio odbiła się ona od pola przeciwnika lub najpierw o siatkę, a w dalszej kolejności o pole. Po wykonaniu tych czynności prawidłowo, następuje wymiana.
  3. Wymiana nie kończy się przyznaniem punktu żadnej ze stron, gdy: sędzia przerwie grę lub podczas podania przeciwnik nie był gotowy do odbioru.
  4. Punkt zostaje przyznany, gdy: przeciwnik nie wykona odpowiedniego podania lub odbioru, piłeczka po uderzeniu przez przeciwnika nie dotknie pola zawodnika odbierającego, przeciwnik uderzy piłeczkę dwukrotnie, przeciwnik poruszy powierzchnię gry, wolna ręka dotknie powierzchni gry, przeciwnik nie odbije prawidłowo zagranej piłki.
  5. Set będzie wygrany przez zawodnika, który pierwszy zdobędzie 11 punktów, oprócz stanu gdy obaj zawodnicy zdobędą po 10 punktów, wtedy set będzie wygrany przez pierwszego zawodnika, który w trakcie gry uzyska prowadzenie 2 punktowe.
  6. Mecz wygrywa zawodnik, który pierwszy wygra niezbędną do zwycięstwa liczbę setów w pojedynku, który składa się z nieparzystej liczby setów. Turniej rozgrywany jest systemem podobnym do meczów siatkówki tzn. wygrywa zawodnik, który wygra 3:0, 3:1 bądź 3:2 w setach.
  7. Prawo do wyboru prawa pierwszego podania lub strony odbędzie się na zasadach rzutu monetą.
  8. Po każdych 2 punktach zawodnik odbierający powinien stać się podającym, chyba że stan seta jest tak wyrównany, że konieczna jest gra na przewagi. Wtedy zmiana następuję co punkt.