ulti Clocks

Ulti Clocks content

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
20 Grudnia 2022
Imieniny obchodzą
Amon, Bogumiła, Dominik, Liberat,
Teofil

Do końca roku zostało 12 dni.
Zodiak: Strzelec
Start
ROK SZKOLNY 2005/2006 PDF Drukuj Email

ZNOWU STARTUJEMY

04 września 2006 r.w naszej szkole odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2006/2007. Szczególnie uroczyście powitano uczniów klasy I czyli:Martę Czajka, Paulinę Elsner, Martę    Ferdyan, Kamila Fojcik, Dominika Gołofit, Michała Górniak, Weronikę Halama, Donatę Jureczko, Weronikę Krakowczyk, Klaudię Kucharską, Jakuba Lewandowskiego, Dawida Mańkę, Mateusza Mańka, Kamila Matusiak, Martę Migacz, Wiktorię Ogerman, Klaudię Paciok, Patryka Piekarskiego, Dominikę Pindor, Krzysztofa Polnik, Angelikę Prusowską, Kacpra Rolnik, Radosława Sielskiego, Magdalenę Stokowy, Mateusza Swoboda, Angelikę Szostek, Daniela Szostek, Mateusza Tatura, Weronikę Wójcik i Piotra Żylińskiego. W obecności nauczycieli, uczniów i rodziców pierwszaki złożyły ślubowanie. Pani Dyrektor mgr Aleksandra Hanc pasowała maluchów na uczniów dotykając ich ramienia dużym kolorowym ołówkiem. Wychowawczyni mgr Bożena Friedrich rozdała dyplomy pasowania na ucznia,  a szóstoklasiści wręczyli znaczki z napisem: „Jestem uczniem klasy I”. Przewodnicząca samorządu szkolnego Karolina Jezusek życzyła wszystkim uczniom samych piątek i szóstek, a pierwszakom dużo uśmiechów i wielu radosnych dni w szkole.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dnia 15 września uczniowie pod opieką wychowawców brali udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Porządkowano teren wokół szkoły , boisko przy Straży Pożarnej, oraz tereny leśne w okolicy krzyżkowickiego dworku. Zebrano kilkanaście worków śmieci. Akcja koordynowana była przez nauczyciela przyrody Irenę Kubik. Kontynuacją akcji „Sprzątanie świata” jest zbiórka surowców wtórnych takich jak: makulatura, butelki, baterie itp.

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W dniach 19-27 września obchodzono Dni Języków Obcych przygotowane przez nauczyciela języka angielskiego Bogumiłę Wała. Dla klas IV-VI zorganizowany został konkurs plastyczno-językowy promujący naukę języków obcych. Przygotowane prace uczniów prezentowane były na wystawie, a następnie uczniowie ubrani w swoje hasła nosili je w czasie przerw stanowiąc żywą reklamę głoszonych haseł. Zwyciężyło hasło ucznia kl. V Mateusza Moskwy: „Jeśli angielski dobrze umiesz to, z Anglikami się porozumiesz”. Kl. I-III brały udział w „Igraszkach z językiem angielskim” rozwiązując zagadki językowe. Jednak prawdziwym sprawdzianem umiejętności językowych była „żywa” lekcja języka angielskiego dla klas IV i VI. Uczniowie spotkali się bowiem z gościem z Niemiec Christianem Herderem, który przebywał w Polsce w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży. Dzieci przekonały jak bardzo znajomość języka angielskiego ułatwia porozumienie z kolegą z innego kraju. Wspólnie bawiono się, śpiewano i fotografowano.

DZIEŃ CHŁOPCA

27 września w naszej szkole bardzo uroczyście obchodzono Dzień Chłopca. Samorząd Szkolny złożył wszystkim mężczyznom tym dużym i tym małym moc najserdeczniejszych życzeń. Maluchy urządzały imprezę w klasach, dziewczęta kupiły chłopcom lizaki, maskotki, kolorowe baloniki.Klasy starsze spotkały się na szkolnej dyskotece, na której przeprowadzono różnorodne konkursy. Humory dopisywały. Chłopcy stwierdzili, że zabawa była „w dechę”.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14.10.2006 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: dyrektor ZOPOiK mgr Halina Balicka i przedstawiciele Rady Rodziców. Uczniowie należący do kółka teatralnego klas I-III i IV-VI pod kierunkiem p. Alicji Myśliwiec i mgr Felicji Urbanek przygotowali humorystyczne scenki ilustrujące życie szkoły na wesoło. Program uświetniły piosenki w wykonaniu uczniów z koła wokalnego i instrumentalnego, którego opiekunem jest mgr Danuta Fojcik. „Gwoździem” programu był pokaz mody dla nauczycieli. Prowadzili go świetni konferansjerzy, w których wcielili się Marcin Kowol i Daniel Lach. Hitem pokazu mody były różowe okulary dla znerwicowanych nauczycieli, które zalecono przy sprawdzaniu klasówek, a przede wszystkim przy odbieraniu skromnych pensji nauczycielskich. Szybkie tempo, odpowiedni podkład muzyczny, stroje z surowców wtórnych, sprawiły, że modelki otrzymały duże brawa publiczności. Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły  mgr Aleksandra Hanc wręczyła kwiaty p. Alicji Myśliwiec za 40-letnią pracę w zawodzie nauczyciela. Podziękowała panu konserwatorowi Józefowi Mika za długoletnią pracę na rzecz naszej szkoły. Pani Dyrektor wręczyła także nauczycielom i pracownikom szkoły nagrody dyrektora za wybitne osiągnięcia i sumienna pracę na rzecz naszej placówki.

DNI PAPIESKIE

W dniach 13 – 24.10.2006 r. z okazji VI Dni Papieskich odbył się konkurs o Janie Pawle II przygotowany przez mgr Kazimierę Bojda. W konkursie brała udział cała szkoła. Zadaniem uczniów było wyszukiwanie poprawnych informacji i składanie ich w skrzynce odpowiedzi.I miejsce zdobyła Monika Damiec z kl. V, a wyróżnienie Danuta Stania z kl. IV. Oprócz otrzymanych nagród, dodatkowo obie uczennice wyjadą na Jasełka do teatru w Cieszynie.

HALLOWEEN-2006

31.10.2006 odbył się Halloween. Zgodnie z tradycją szkoły uczniowie bawili się na oryginalnie przystrojonej sali gimnastycznej. Były zwisające pająki, Baby Jagi, duszki Kacperki itp. Dekorację upiększyły świece, dynie. Osobliwością Halloween była „sala duchów”, gdzie odważne dzieci mogły przeżyć humorystyczne chwile grozy. Duszki podawały sok z cytryny, czarownice częstowały makaronem z sosem pomidorowym. Wszystkie dzieci przyszły na zabawę w bardzo ciekawie uszytych strojach. Przeważały diabełki, czarownice i wampiry. Uczniowie brali udział w konkursach i pląsach przy akompaniamencie wyjących straszków. Nawet maluchy powiedziały nam w sekrecie, że zabawa była „superowa i odlotowa”. Całość imprezy przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką mgr Anny Migacz.

 

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

10.11.2006 odbyła się uroczysta akademia poświęcona 88 rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. Uczniowie z kółka teatralnego kl. IV-VI pod kierunkiem p. Alicji Myśliwiec wystąpili w montażu słowno-muzycznym „To jest Polska”. Do programu włączyła się grupa teatralna z kl. II pod opieką mgr Felicji Urbanek. Maluchy pięknie recytowały wiersz „Kto ty jesteś Polak mały. Kółko wokalne, którym opiekuje się mgr Danuta Fojcik przygotowało piękne patriotyczne pieśni takie jak: „Legiony”, „Rota, „Jak długo w sercach naszych”. Akademię uświetnił polonez w wykonaniu uczniów klasy IV. Koordynatorem akademii była mgr Irena Kubik. Uroczystość była dla uczniów lekcją patriotyzmu.

 

KARNAWAŁ W "TRÓJCE"

W dniu 25.02.2006 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Pszowie odbyła się zabawa karnawałowa popularnie zwana „śledziem”. Do tańca przygrywał nam zespół „Steven`s Band”. Obficie zaopatrzony bufet i pięknie udekorowana sala zwróciły uwagę przybyłych gości. Nie zabrakło licznych atrakcji, takich jak: taniec z kotylionem, licytacja tortu i szynki,a także „uli” z niespodziankami.Gościom podobała się również loteria fantowa z bardzo oryginalnymi nagrodami. Zabawa trwała do białego rana. Powtórzymy ją w przyszłym roku.Dochód z imprezy przeznaczony będzie na zakup sprzętu nagłaśniającego dla szkoły.Wszystkim sponsorom (Sklep „Agatka”  Radwan, Sklep ogólnospożywczy D. Żydek, Salonik Prasowy Kolporter, p. Lach. P. Reś, p. Jóźwicka,, p. Jakubiak, p. Brzezinka)  rodzicom zaangażowanym w organizację zabawy karnawałowej serdecznie dziękujemy.

 

DZIEŃ KOBIET W SZKOLE

8.03.2006 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Były życzenia, wierszyki, a wszystkie kobiety i kobietki zostały obdarowane kwiatami i drobnymi upominkami. W tym dniu zorganizowany został także Mini Play Back Show, w którym uczniowie znakomicie naśladowali znane zespoły w ich największych przebojach. Swoje umiejętności zaprezentował również szkolny zespół taneczny.

 

DZIEŃ ZIEMI - kwiecień 2006

Obchody tegorocznego Święta Ziemi przebiegały w naszej szkole w różnorodnych i bardzo ciekawych formach. Rozpoczęto je przedstawieniem pt. : Światowid czyli Panorama świata”, które z olbrzymią dozą zabawy i śmiechu przeniosło uczniów w odległe kontynenty.Maluchy z kl. I-III spotkały się w przedstawieniu teatralnym z „czarującą żabką”, która opowiedziała dzieciom o urokach przyrody.Przez szkolny radiowęzeł wysłuchano apelu na temat wzrastającego zagrożenia środowiska naturalnego oraz sposobów jej ochrony. Ciekawe informacje przeplatane były wierszami, które uświadomiły uczniom, że należy chronić wszystko co nas otacza: rośliny, zwierzęta, wodę, powietrze i glebę. Apel przygotowali uczniowie: Karolina Jezusek, Monika Marcol, Anna Chadryś, Patrycja Mika i Rafał Elsner.

Na szkolnym korytarzu wyeksponowane zostały dwie wystawy: plastyczna i fotograficzna pod hasłem: „Podwodny świat”. Prace plastyczne wzięły udział w konkursie , o rozstrzygnięciu którego zadecydowali sami uczniowie.Wśród młodszych dzieci zwyciężyła Aldona Kozioł, drugie miejsce zajęła Dominika Jaskóła, a trzecie Klaudia Majer. W starszej kategorii wiekowej najlepszą pracę wykonała Monika Marcol, drugie miejsce zajęła Karolina Szymiczek, a trzecie Hanna Szweda.Uczniowie starszych klas, a przede wszystkim klasy piątej, wzięli udział w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego, której główną atrakcją było zwiedzanie Groty Łokietka, Zamku  w Pieskowej Skale oraz ruin Zamku w Ojcowie. Podczas spaceru Doliną Prądnika zachwyciła wszystkich Maczuga Herkulesa. Wycieczka dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.Uzupełnieniem wyjazdu była lekcji przyrody w kl. V podczas, której dzieci zaprezentowały wykonane przez siebie plakaty zawierające dużo informacji n.t. fauny i flory Polskich Parków Narodowych.Drużyna z naszej szkoły w skład której wchodzili: Maria Mandera, Anna Chadryś, Rafał Guderley wzięła udział w Rajdzie Rowerowym połączonym z konkursem przyrodniczym zorganizowanym przez Gimnazjum w Pszowie zajmując II miejsce.Obchody Święta Ziemi to nie tylko przedstawienia, konkursy, czy wycieczki, ale to przede wszystkim codzienne, ciągłe uświadamianie uczniom, że każdy człowiek jest odpowiedzialny za stan środowiska naturalnego, w którym żyjemy.

KONSTYTUCJA 3 MAJA

Obchody 215 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się w naszej szkole uroczystym apelem w dn. 28.04.2006 r., jeszcze zanim uczniowie wyruszyli na długi, majowy weekend.. Uczestnicy  kółka recytatorskiego przygotowali montaż słowno-muzyczny mówiący o pracach Sejmu Czteroletniego. Poznano także sylwetki sławnych Polaków: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, marszałka Sejmu Małachowskiego i Hugo Kołłątaja.Najbardziej podobała się recytacja wierszy, których treścią była miłość do ojczystego kraju. Dużymi brawami nagrodzono Bartosza Mika z klasy II, który pięknie recytował wiersz Pt.: „Kto ty jesteś ? – Polak mały”Apel był wzruszającą lekcją patriotyzmu.Z kolei 3.05.2006 delegacja uczniów wraz z opiekunem p. Ireną Kubik i dyrektorem p. Aleksandrą Hanc uczestniczyła w uroczystej Mszy Św. za Ojczyznę. Złożono także kwiaty pod pomnikiem symbolizującym przyłączenie Śląska do Macierzy. Uroczystości zbiegły się również z 85 rocznicą wybuchu III Powstania Śląskiego.

PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

Zespół teatralny klas I-III „Leśne Ludki” pod kierunkiem mgr Gabrieli Hulbój brał udział w dn. 5.05.2006 w III Rejonowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Scenka” w Rybniku – Niewiadomiu. Wystąpili z przedstawieniem pt. „O Agatce, skradzionym księżycu i czterdziestu rozbójnikach”. Zdobyli I miejsce, a Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach sponsorował dla nich wspaniałe nagrody i dyplomy

 

Mali mistrzowie ortografii

Z inicjatywy Szkoły Podstawowej nr 3 w Pszowie 6 kwietnia 2006r. odbył się Miejski Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 9 –ciu uczniów - najlepszych mistrzów ortografii pszowskich szkół.

SP nr 1 reprezentowali: Adam Hawel, Szymon Piechaczek, Karol Adamczyk.

SP nr 2 reprezentowali: Dominika Krajczy, Anna Halfar, Katarzyna Bobrzyk.

SP nr 3 reprezentowali: Łukasz Jureczko, Sandra Urbaniec, Jarosław Wcisło.

Celem konkursu było sprawdzenie zdobytych umiejętności ortograficznych, które przekształcają się w nawyk poprawnego pisania już od najmłodszych lat. Pisanie dyktanda poprzedzał występ uczniów z klasy I, których przygotowała  mgr Gabriela Hulbój oraz  uczniów  z klasy II, przygotowanych  przez panią Kazimierę Rupnik. Młodsi koledzy próbowali ,,załagodzić napięcie” poprzez recytację humorystycznych, ortograficznych wierszyków.

Później mali mistrzowie ortografii zmagali się z trudnym dyktandem. Jego treść została ułożona przez metodyka nauczania zintegrowanego mgr Danutę Maćkowską zaś dotyczyła wiosennego przebudzenia w przyrodzie. Komisja w składzie: mgr Gabriela Dziuba, mgr Felicja Urbanek i mgr Gabriela Hulbój stwierdziła, że uczniowie świetnie radzili sobie z trudnościami i popełniali tylko  niewielkie  pomyłki. Szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy.

  • I miejsce zdobył uczeń Jarosław Wcisło - SP Nr 3 w Pszowie.
  • II miejsce zdobyła uczennica Sandra Urbaniec - SP Nr 3 w Pszowie.
  • III miejsce zdobył uczeń Łukasz Jureczko - SP Nr 3 w Pszowie.

Uczniów tych przygotowywała mgr Bożena Friedrich.

  • IV miejsce zdobyła uczennica Katarzyna Bobrzyk - SP Nr 2 w Pszowie przygotowana przez mgr Felicję Urbanek.

Laureat konkursu miejskiego Jarosław Wcisło z SP nr 3 reprezentował Miasto Pszów na   II Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas III szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego, który odbył się 21.04.2006r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Rydułtowach. Okazał się prawdziwym ,,mistrzem ortografii ,’’ bo zdobył  I  miejsce  w  powiecie.

Organizatorzy konkursu i Dyrekcja SP nr 3 w Pszowie dziękują Urzędowi Miasta Pszów za zasponsorowanie nagród rzeczowych, a Państwu Maciuga za ufundowanie poczęstunku dla wszystkich uczestników konkursu.

Organizatorzy: Bożena Friedrich, Gabriela Hulbój.

 

FESTYN SZKOLNY

W sobotę 3.06.2006 r. z inicjatywy Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz Rady Rodziców odbył się festyn rodzinny. Mimo niesprzyjającej pogody obecność rodziców i zaproszonych gości dopisała. Uczniowie przedstawili najpiękniejsze punkty klasowej prezentacji Dnia Europy. Grupa teatralna „Leśne Ludki” zaprezentowała się w przedstawieniu „O Agatce, skradzionym księżycu i 40 rozbójnikach”. Wystąpił także zespół taneczny, instrumentalno-wokalny, a także członkowie kółka teatralno-gwarowego w śląskich godkach krzyżkowickich i wodzisławskich gawędziarzy. W wolnych chwilach częstowano się cukrową watą, zapiekankami, lodami, ciastem, popcornem oraz kiełbasą z rożna. Atrakcją festynu była loteria fantowa. Z niecierpliwością czekaliśmy na szczęśliwca, który wylosuje duży, bardzo apetycznie wyglądający tort, a także inne główne nagrody, które udało się zakupić dzięki sponsorom: p. Przygoda, p. Paulus. P. Reś, Salonik Prasowy Kolporter Pszów.Za ogromną pomoc wszystkim nauczycielom, pracownikom i rodzicom serdecznie dziękujemy.

 

 

 

 

 

 

Obchody tegorocznego Święta Ziemi przebiegały w naszej szkole w różnorodnych i bardzo ciekawych formach. Rozpoczęto je przedstawieniem

pt. : Światowid czyli Panorama świata”, które z olbrzymią dozą zabawy i śmiechu przeniosło uczniów w odległe kontynenty.

Maluchy z kl. I-III spotkały się w przedstawieniu teatralnym z „czarującą żabką”, która opowiedziała dzieciom o urokach przyrody.

Przez szkolny radiowęzeł wysłuchano apelu na temat wzrastającego zagrożenia środowiska naturalnego oraz sposobów jej ochrony. Ciekawe informacje przeplatane były wierszami, które uświadomiły uczniom, że należy chronić wszystko co nas otacza: rośliny, zwierzęta, wodę, powietrze i glebę. Apel przygotowali uczniowie:

Karolina Jezusek, Monika Marcol, Anna Chadryś, Patrycja Mika i Rafał Elsner.

Na szkolnym korytarzu wyeksponowane zostały dwie wystawy: plastyczna i fotograficzna pod hasłem: „Podwodny świat”. Prace plastyczne wzięły udział w konkursie , o rozstrzygnięciu którego zadecydowali sami uczniowie.

Wśród młodszych dzieci zwyciężyła Aldona Kozioł, drugie miejsce zajęła Dominika Jaskóła, a trzecie Klaudia Majer. W starszej kategorii wiekowej najlepszą pracę wykonała Monika Marcol, drugie miejsce zajęła Karolina Szymiczek, a trzecie Hanna Szweda.

Uczniowie starszych klas, a przede wszystkim klasy piątej, wzięli udział w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego, której główną atrakcją było zwiedzanie Groty Łokietka, Zamku w Pieskowej Skale oraz ruin Zamku w Ojcowie. Podczas spaceru Doliną Prądnika zachwyciła wszystkich Maczuga Herkulesa. Wycieczka dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.

Uzupełnieniem wyjazdu była lekcji przyrody w kl. V podczas, której dzieci zaprezentowały wykonane przez siebie plakaty zawierające dużo informacji n.t. fauny i flory Polskich Parków Narodowych.

Drużyna z naszej szkoły w skład której wchodzili: Maria Mandera, Anna Chadryś, Rafał Guderley wzięła udział w Rajdzie Rowerowym połączonym z konkursem przyrodniczym zorganizowanym przez Gimnazjum w Pszowie zajmując II miejsce.

Obchody Święta Ziemi to nie tylko przedstawienia, konkursy, czy wycieczki, ale to przede wszystkim codzienne, ciągłe uświadamianie uczniom, że każdy człowiek jest odpowiedzialny za stan środowiska naturalnego, w którym żyje.