Biofeedback czyli trening mózgu, to technologia, z której najpierw korzystali astronauci z NASA, a po kilkunastu latach trafiła do „cywila”. Dzięki temu małemu urządzeniu oraz komputerowi możliwe jest stymulowanie mózgu. Wykorzystanie technologii EEG Biofeedback poprawia koncentrację, szybkość myślenia, pamięć, przyswajanie materiału, uczy relaksacji, czy pomaga się wyciszyć. Ze względu na możliwość oddziaływania na mózg, terapia Biofeedback przynosi doskonałe rezultaty w pracy z dziećmi z różnego rodzaju dysfunkcjami.

Dzięki licznym sponsorom, w ostatnich dniach marca, w Zespole Szkół Specjalnych w Głownie została oddana do użytku pracownia terapii Biofeedback. – Jeżeli dziecko nie ma neurologicznych przeciwwskazań, terapia może mu pomóc nie tylko poprawić koncentrację oraz wyniki w nauce, ale także wspomóc leczenie nadpobudliwości psychoruchowej, zaburzeń emocjonalnych, spektrum autyzmu, czy zespołu Aspergera – tłumaczył podczas otwarcia pracowni Kamil Latosiewicz – terapeuta Biofeedback.

Otwarcie pracowni zostało połączone z uroczystością wręczenia okolicznościowych serduszek – specjalnie zaprojektowanych i wykonanych przez głowieńskiego artystę – Dariusza Młynarczyka. Był to wyraz podziękowania dla wszystkich, dzięki którym został zakupiony sprzęt do pracowni. Na tej uroczystości nie mogło zabraknąć także przedstawicieli organu prowadzącego powiatową placówkę – członków Zarządu Powiatu Zgierskiego: Wojciecha Brzeskiego oraz Adama Świniucha, którzy mają nadzieję, że nowa terapia wspomoże proces edukacyjny wielu uczniów ZSS w Głownie.