Kto wie, być może rosną nam w powiecie zgierskim przyszli mistrzowie świata na miarę Tomasza Adamka, Ewy Brodnickiej czy Krzysztofa Głowackiego. Pięściarze UKS „Olimpijczyk” Ozorków podczas niedawnych Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Boksie wywalczyli trzy medale, w tym dwa złote i jeden srebrny.

Mistrzynią, w kategorii +81 kg kadetek, została Ewelina Malanowska, która na co dzień jest uczennicą Zespołu Szkół Zawodowych w Ozorkowie – powiatowej placówki oświatowej. Nasza fighterka pokonała w finale swoją klubową koleżankę Malwinę Idychowską. Złoty medal wywalczył także Bartłomiej Pertkiewicz, w kategorii 75kg junior.

Przed zawodnikami „Olimpijczyka” kolejne wyzwania. Za niecałe dwa tygodnie Ewelina będzie walczyć w Grudziądzu w eliminacjach, które są przepustką do Mistrzostw Polski Kadetek czyli Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Z kolei Bartosz Pertkiewicz, także we wrześniu, pojedzie do Włocławka na 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów.

Trzymamy kciuki za utalentowanych zawodników i życzymy dalszych sukcesów w „szermierce na pięści”.