Blisko 3500 utalentowanych uczniów z 70 szkół z powiatu zgierskiego wzięło udział w imprezach sportowych w roku szkolnym 2019/2020. W ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady, młodzi sportowcy rywalizowali o medale w kilkunastu dyscyplinach. Kto tym razem okazał się najlepszy w powiecie zgierskim?

Kolejny raz bezkonkurencyjni, wśród szkół podstawowych (rocznik 2007 i młodsi), okazali się uczniowie ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Parzęczewie, zaś trzecie Szkoła Podstawowa nr 8 w Zgierzu.

Zwycięzcą, w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych (rocznik 2004-2005), została Szkoła Podstawowa nr 6 w Zgierzu, która zdobyła łącznie 195 pkt. O 10 pkt. mniej wywalczyli uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim. Na najniższym stopniu podium uplasowała się młodzież ze Szkoły Podstawowej w Parzęczewie.

Wśród szkół ponadpodstawowych prym, kolejny raz z rzędu, wiodą sportowcy z Zespołu Licealno-Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim. Tuż za nimi uplasowali się uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ozorkowie, a trzecie miejsce przypadło w udziale Samorządowemu Liceum Ogólnokształcącemu im. R. Traugutta w Zgierzu.

– Kolejny raz sportowcy z powiatu zgierskiego okazali się bezkonkurencyjni w klasyfikacji wojewódzkiej. Nasi reprezentanci zdobyli 7 medali, w tym: 4 złote, 1 srebrny i 2 brązowe, tym samym zajmując pierwsze miejsce w rywalizacji międzypowiatowej. Gratulujemy wyników i jesteśmy bardzo dumni z naszych młodych sportowców – mówi starosta zgierski Bogdan Jarota. Dwa złote medale, w sztafetowych biegach przełajowych chłopców, wywalczyli uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim oraz licealiści z Zespołu Licealno-Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim, którzy zwyciężyli w Lidze Lekkoatletycznej chłopców i dziewcząt. Srebrny medal, w badmintonie chłopców, zdobyła Szkoła Podstawowa nr 6 w Zgierzu, zaś brązowy wśród dziewcząt – Zespół Szkół nr 1 im. J. S. Cezaka w Zgierzu. Trzecie miejsce w pływaniu zajęła sztafeta męska z aleksandrowskiej Szkoły Podstawowej nr 4.

Nasi uczniowie mogą pochwalić się również sukcesami na arenie ogólnopolskiej – dodaje wicestarosta zgierski Dominik Gabrysiak, odpowiedzialny za powiatową oświatę. W ubiegłym roku szkolnym, młodzi lekkoatleci ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim, zdobyli 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej chłopców w biegach przełajowych. Taki sam wynik osiągnęli także uczniowie z Zespołu Licealno-Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim, podczas Krajowego Finału Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadpodstawowych.