Sukcesem zakończył się udział lekkoatletów, ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. M. Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim, w Finale Krajowej Szkolnej Ligi lekkoatletycznej w Kołobrzegu.

Uczniowie, na co dzień trenujący w aleksandrowskim MKS-ie, wracają z mistrzostw z dwoma medalami. Srebrny krążek wywalczyły dziewczyny, zaś chłopcy brązowy.

Na ogólny sukces złożyły się świetne wyniki osiągane w poszczególnych konkurencjach. I tak: pierwszy w biegu na 200 m był Mateusz Napieraj. Tuż za nim, linię mety minął Ludwik Janowski. Drugi na 800 m był Dominik Adamczewski, z kolei Wiktor Romanowicz, w wyścigu na 1500 m, uplasował się na trzeciej pozycji. Zwycięstwo w konkurencji skok w dal, skokiem na odległość 6,64 m, zapewnił sobie Filip Cetlicer. Jego szkolny kolega Bartłomiej Przygodzki zajął trzecie miejsce. Także w konkurencjach siłowych, uczniowie powiatowej szkoły, okazali się bardzo mocni. Pierwsze miejsce w rzucie dyskiem zajął Julian Antczak, zaś Tomasz Ośkiewicz okazał się bezkonkurencyjny w pchnięciu 5 kg kulą. Trzecie miejsce, w pchnięciu 6 kg kulą, wywalczył Bartosz Kowalski. Łącznie chłopcy zdobyli 1173 pkt i zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej szkół, ustępując miejsca rówieśnikom z Kielc i Puszczykowa.

Nieco lepiej zaprezentowały się dziewczyny. Najszybszą biegaczką na 400 m okazała się Karolina Kołata. W rzucie dyskiem, pierwsze miejsce zajęła Justyna Piechota, zaś Wiktoria Otto wywalczyła trzecie miejsce. W konkurencji pchnięcia kulą, najlepszymi wynikami, mogą pochwalić się: Wiktoria Fronczyk i Gabriela Mrowińska. Trzecie miejsce zajęła sztafeta 4x100 m. Łącznie dziewczyny zdobyły 1091 pkt, przegrywając walkę o złoto tylko z gospodyniami zawodów.