11 lutego kilkanaście tysięcy uczniów z naszego powiatu rozpocznie ferie. Jeśli nie macie pomysłu na to, jak uatrakcyjnić ten czas swoim pociechom, sprawdźcie, jakie atrakcje dla dzieci przygotowały instytucje kultury w naszym powiecie. Zajęcia sportowe, zabawy, dzięki którym można się czegoś nauczyć, warsztaty plastyczne, poznawanie nowych miejsc, a także rozwijanie swoich pasji – to wszystko będzie się działo, w czasie zimowej przerwy w nauce.

Miasto Głowno

Miejski Ośrodek Kultury, wraz z biblioteką miejską, zaplanowały szereg atrakcji. W pierwszym tygodniu ferii, oprócz turnieju w grę FIFA, dzieci mogą wziąć udział m.in. w bajkowych kalamburach, obejrzeć spektakl „O krasnoludkach i sierotce Marysi” oraz warsztatach plastycznych i rękodzielniczych. Druga połowa zimowej laby rozpocznie się spektaklem dla najmłodszych pt. „Bajka o trzech braciach”. Nie zabraknie również zajęć plastycznych, zabaw z książką i warsztatów z wyciskania soków. Na koniec ferii odbędą się wybory „Miss i Mistera Głowna”. Dodatkowe informacje dotyczące ferii w Głownie, udzielane są pod numerem telefonu (42) 719 11 43.

Gmina Głowno

Zajęcia plastyczne, gry i zabawy, głośne czytanie, wykonywanie kartek walentynkowych, przedstawienie i warsztaty teatralne dla dzieci oraz pokazy żywieniowe – to z kolei propozycja Ośrodka Upowszechniania Kultury w Bronisławowie. Zajęcia będą odbywać się w ferie, codziennie od godz. 11 do godz. 15.00. Więcej informacji pod nr tel. (42) 719 15 11

Gmina Ozorków

Kreatywnie i aktywnie zapowiadają się ferie w Gminnym Ośrodku Kultury w Leśmierzu. Na dzieci czekają m.in. zajęcia plastyczne z układania kolorowych korali oraz walentynkowych serc ze sznurka, zajęcia z tańca narodowego i współczesnego oraz teatrzyk „Pipi Skarpetka”. Uczestnicy będą mogli także skorzystać z darmowych urządzeń rekreacyjnych. Zapisy na ferie w GOK-u trwają do 7 lutego.

Gmina Stryków Zimowiska w strykowskim Domu Kultury i Bibliotece Gminnej rozpoczną się od gier oraz zabawy, a także zajęć plastycznych – „Ja rybka” i naboru małych aktorów do teatrzyku feryjnego. Nie zabraknie także zabaw integracyjnych w oparciu o indiańskie opowieści. Z kolei na młodych fanów czterech kółek, czekają zdalnie sterowane samochody. W planach jest również spotkanie z podróżniczką, która opowie o Chińskim Nowym Roku oraz warsztaty włókiennicze, zajęcia ruchowe i kreatywne zabawy. Ferie zakończą się wystawieniem przez uczestników zajęć przedstawienia „O mądrej królewnie i Smoku ze Złotej Góry”, oraz balem karnawałowym.

Miasto Zgierz

Ferie z Młodzieżowym Domem Kultury, to doskonała propozycja zajęć dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. W programie znajdą się m.in. warsztaty plastyczne, taneczne, nauka śpiewu czy gry na keyboardzie. Dodatkowo, na zakończenie każdego z dwóch turnusów, uczestnicy będą mogli bawić się na specjalnie zorganizowanych dla nich dyskotekach. Poza zajęciami w samym MDK-u, w planach są codzienne wyjścia: do kręgielni, na lodowisko, harce w sali zabaw „Jeżyk” oraz zwiedzanie najnowszej wystawy w Muzeum Miasta Zgierza. Dodatkową atrakcją dla uczestników każdego turnusu, będzie wyjazd do kina, połączony z zabawą w „Experymentarium”.

Ani chwili nudy nie będą mieć dzieci, które wybiorą ferie w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Bolesława Prusa. Zajęcia będą odbywać się w dwóch oddziałach bibliotecznych. Na kosmiczne ferie zaprasza Filia przy ul. Lechonia 2. Nie zabraknie gier, konkursów plastycznych i literackich, dotyczących układu słonecznego oraz planet. Z kolei udając się na zajęcia do Fili przy ul. Długiej 29a, uczestnicy będą mieli okazję poznać kulturę najciekawszych zakątków świata, a także, poprzez zabawę, poznać ich tradycje i zwyczaje. Najmłodsi będą również mieli okazję, dzięki zajęciom edukacyjnym, dowiedzieć się o znaczeniu wody dla życia, przeprowadzić eksperymenty z wodą oraz poznać wodne zwierzęta. 14 lutego w głównej siedzibie zgierskiej książnicy (ul. Łódzka 5), odbędzie się spektakl edukacyjny dla dzieci „Komputerowy Czarodziej” – przygotowany przez Teatr „Moralitet” z Krakowa. Dodatkowo, w okresie ferii, dzieci i młodzież będą miały możliwość nieodpłatnego korzystania z 13 stanowisk komputerowych z dostępem do internetu, we wszystkich bibliotekach w mieście.

Odwiedzając w trakcie ferii Muzeum Miasta Zgierza, będzie można m.in. przenieść się w świat zabawek z dawnych lat, zobaczyć jak mieszkali zgierzanie na przełomie XIX i XX w, jak wyglądało zgierskie szkolnictwo w II Rzeczypospolitej oraz poznać historię miasta z lat 1821 -1939 r. Więcej informacji na stronie www.muzeumzgierz.pl

Pokazy filmowe, zabawy plastyczne, eksperymenty naukowe, czy pokazy iluzji - to z kolei propozycja Miejskiego Ośrodka Kultury. Nie zabraknie również warsztatów fotograficznych oraz nauki gry na gitarze.

Gmina Zgierz

Jak co roku szereg atrakcji dla dzieci, przygotowało także Gminne Centrum Kultury w Dzierżąznej. Od 11 lutego na wszystkich chętnych czekają m.in. kreatywne zajęcia plastyczne, walentynkowy bal karnawałowy, zajęcia kulinarne, a także wycieczka do łódzkiej Manufaktury oraz TVP. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (42) 717 84 66.

Szczegółowe informacje na temat zajęć są dostępne na stronach internetowych organizatorów.