Już tradycyjnie w połowie września, nad Zalewem Miejskim w Strykowie, odbyła się trzecia edycja zawodów „Triathlon Stryków” na dystansie 1/4 i 1/8Ironman. Łącznie 434 uczestników rywalizowało o tytuł „człowieka z żelaza”. Zawodnicy dystansu 1/8 mieli do pokonania trasę składającą się z następujących konkurencji: 475 m pływania, 20 km na rowerze i 5,5 km biegu. Dystans 1/4 Ironman był dwa razy dłuższy. Najszybciej dystans 1/8 trasy pokonał Igor Lewandowski z łodzkiego klubu Igisport z czasem 1,06,24. Trasę 1/4 Ironman jako pierwszy pokonał Paweł Miziarski z Redy z wynikiem 2,01,28, bijąc tym samym rekord w historii strykowskiego wyścigu, który dopiero od trzech lat zawodowo startuje jako triathlonista.

– Tak jak w ubiegłych latach, chcemy promować zawody triathlonowe wśród mieszkańców naszego województwa, przygotowując dla nich różne konkurencje, takie jak np. wyścigi sztafet, czy debiut zawodów  – mówi Tomasz Szafraniec z klubu Biegowego Powstaniec, jeden z pomysłodawców imprezy. – Cieszy nas również fakt, że na liście startowej są zawodnicy z całego kraju, którzy przyjechali do Strykowa zakończyć sezon triathlonowy.

W wyścigu sztafet pierwsze miejsce zajęła drużyna GFT Poland w składzie: Marcin Biel, Przemysław Juszkiewicz i Marek Bartosik. Najlepszą debiutantką wśród pań okazała się Milena Budrewicz z Otwocka, która w czasie 2,25,54 pokonała trasę 1/4 Ironman.

Nagrody i statuetki wspólnie wręczyli m. in. przedstawiciele powiatowego i strykowskiego samorządu: Bogdan Jarota – starosta zgierski i Bożena Motylińska – zastępca burmistrza Strykowa.