W scenerii jubileuszu 85-lecia istnienia, jednego z najstarszych w Polsce klubów łuczniczych – KS „Boruta” Zgierz, odbyły się XXVIII Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, pod patronatem m.in. starosty zgierskiego – Bogdana Jaroty. W zawodach uczestniczyła rekordowa ilość 450 zawodników i zawodniczek z 49 klubów łuczniczych z całego kraju. Powiat zgierski reprezentowali archerzy z KS „Boruta” Zgierz oraz UKS „Piątka” Zgierz. Naszych łuczników dopingowali przedstawiciele powiatowego samorządu – sponsora zawodów. Wśród nich byli: starosta zgierski – Bogdan Jarota oraz członek Zarządu Powiatu Zgierskiego – Wojciech Budziarski.

– Wysoki poziom organizacyjny, przychylność włodarzy samorządowych oraz hala, która może pomieścić ponad 30 torów sprawiają, że w Zgierzu panuje dobry klimat dla łucznictwa, dlatego kolejny raz postanowiliśmy przyznać „Borucie” organizację imprezy tej rangi – mówił podczas zwodów Kazimierz Kocik – prezes Polskiego Związku Łuczniczego.

Największym zwycięzcą zawodów okazał się 17-letni Filip Łazowski z „Łucznika” Żywiec, który do dwóch złotych i jednego srebrnego medalu, wywalczonych podczas niedawnych Mistrzostw Polski Seniorów w Wilkowicach, dorzucił podczas zgierskiego czempionatu dwa tytuły Mistrza Polski Juniorów oraz jeden brązowy medal.

2 złote medale w Zgierzu zdobyła także Paulina Pintak z „Obuwnika Prudnik”. W finale mikstów spotkały się pary z klubu LKS „Łucznik-Żywiec”. Karolina Jurasz i Filip Łazowski pokonali III mikst Łucznika: Joannę Misiurę i Mateusza Mędrzaka 6 do 0 pkt. Najlepszym zespołem żeńskim zostały zawodniczki KS Obuwnik Prudnik, które wystąpiły w składzie: Paulina Pintak, Weronika Święcka, Natalia Kociuga i Aleksandra Woźniak. Wśród męskich zespołów najlepsi okazali się archerze z „Agros” Zamość. Zamościanie strzelali w składzie: Andrzej Neścior, Bartłomiej Ostasz oraz bracia Jakub i Piotr Mamot. Najwyżej ze zgierskich zespołów zostały sklasyfikowane, strzelające z łuków klasycznych, zawodniczki UKS Zgierz, które zajęły 8 miejsce.