W ostatni weekend czerwca strykowski tor motocrossowy im. Kazimierza Witczaka gościł miłośników ekstremalnych emocji z całej Europy. Mistrzostwa Kontynentu w Motocrossie w kategorii EMX 65, 85 oraz Kobiet, dostarczyły w tym roku fanom, wielu widowiskowych wrażeń.

W sobotę zawodnicy walczyli w eliminacjach, a w niedzielę od południa w trakcie dwóch rund, łącznie 65 osób zaprezentowało przed strykowską publicznością swoje umiejętności. Zadania nie ułatwiała im pogoda, gdyż po pierwszej rundzie tor zmienił się w błotnistą maź, na której najgorzej radzili sobie najmłodsi uczestnicy. Liczne wywrotki zawodników kategorii EMX 65, doprowadziły do kilku naprawdę groźnych sytuacji. Na szczęście nikomu nic się nie stało i zawodnicy oprócz nowych doświadczeń, wynieśli z toru warstwę błota.

Najlepszym puchary ufundował i osobiście wręczył m. in. starosta zgierski – Bogdan Jarota. Pierwsze miejsce zajął Semen Rybakov z Rosji, tuż za nim był Janis Martins Reisulis z Łotwy, a trzecie miejsce na podium zajął Romeo Pikand z Estonii.

Wśród 11 polskich zawodników, w tej kategorii, startowała także 9-letnia Wiktoria Kupczyk, która do Strykowa przyjechała z Dolnego Śląska. – Było to dla mnie niesamowite przeżycie i najważniejsze dotychczas doświadczenie motocrossowe. Mimo upadków i skrzywionej kierownicy ukończyłam zawody. Jestem zadowolona ze swoich czasów. Poznałam swoje możliwości i teraz wiem, że stać mnie na więcej – podsumowała zawody Wiktoria.

W kolejnej kategorii EMX 85 zmierzyło się 21 zawodników, a podium należało do naszych sąsiadów ze wschodu: Alexeya Orlova z Rosji, Romea Karu z Estonii oraz Daniila Kesova z Rosji.

W kategorii EMX Woman nie startowała żadna nasza rodaczka. Najlepsze miejsca wywalczyły: Dunka Sara Andersen, Norweżka Mathea Selebo oraz Holenderka Lynn Valk.