Wielkimi krokami zbliża się start sezonu najmłodszych adeptek koszykówki. Z tej okazji w hali widowiskowo-sportowej w Głownie oraz w Zespole Szkół w Lubiankowie i Popowie Głowieńskim, na zaproszenie TK Alles Basket, odbył się Ogólnopolski Festiwal Koszykówki „Alles Cup 2017”, pod patronatem m.in. starosty zgierskiego – Bogdana Jaroty. W turnieju wzięło udział 18 drużyn z całego kraju.

Do rywalizacji stanęły: kadetki – U16, młodziczki – U14 i żaczki – U12. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Zawodniczki Alles-u pokazały się z bardzo dobrej strony. W najmłodszej kategorii, podopieczne trener Pauliny Hemki, zajęły pierwsze miejsce, wygrywając wszystkie spotkania. Najskuteczniejszą zawodniczką, w tej kategorii, została zawodniczka gospodarzy Zuzanna Śliwkiewicz, a MVP festiwalu jej koleżanka z drużyny Julia Rakowska. W kategorii U-14 głowieński zespół, prowadzony przez Marcina Kociębę, zajął drugie miejsce, zaś najstarszy rocznik U-16, prowadzony przez Alana Kacperskiego, uplasował się na piątej pozycji.

– Tym turniejem pokazaliśmy, że solidnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy do nowego sezonu, w którym  chcielibyśmy powalczyć o najwyższe laury na Mistrzostwach Polski – przekonuje Przemysław Michalak, wiceprezes głowieńskiego klubu.

Festiwal Koszykówki „Alles Cup 2017” był również okazją do świętowania 10-lecia istnienia klubu. Oprócz życzeń dalszego rozwoju, wręczono również podziękowania dla instytucji, które wspierają głowieński basket. Z rąk prezesa Sławka Wojciechowskiego, w imieniu starosty zgierskiego – podziękowania odebrał Wojciech Brzeski – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, który nie tylko podziwiał zmagania koszykarek podczas turnieju, ale także pogratulował klubowi, rodzicom i głównemu sponsorowi - firmie Alles, dotychczasowych sukcesów.