Kolejne dobre wiadomości spływają z lekkoatletycznych aren, tym razem z Bełchatowa, gdzie odbył się Finał Wojewódzki Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych. W rywalizacji wzięli udział m.in. uczniowie z Zespołu Licealno-Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim – szkoły prowadzonej przez powiatowy samorząd.

Podopieczni trenerów: Kazimierza Tomczyka, Pawła Zdrajkowskiego i Roberta Joachimiaka, całkowicie zdominowali zawody, zdobywając aż 15 medali, w tym 9 z najcenniejszego kruszcu.

Złoto wywalczyli: Magdalena Oczkowicz w biegu na 800 m, Jakub Andrzejczak w skoku w dal, Karolina Kołata w biegu na 100 m, Mateusz Zientalak w biegu na 1500 m, Agnieszka Goździewicz w pchnięciu kulą oraz, w tej samej konkurencji, Dawid Nowak i Krystian Gortat. Na najwyższym stopniu podium stanęły również sztafety 4x100 m: męska (w składzie: Jakub Andrzejczak, Jan Marczewski, Kacper Raczyński i Ludwik Janowski) oraz damska (w składzie: Karolina Kołata, Marta Grzeszkiewicz, Julia Szkudlarek, i Kamila Przybylska).

Ponadto medale wywalczyli także: Julia Szkudlarek oraz Bartosz Gąbka – srebro w skoku w dal, Ernest Nowak – trzeci na 100 m, Wiktor Olejniczak – srebro na 1500 m, Justyna Parońska – srebro na 400 m oraz Justyna Piechota, która w pchnięciu kulą zajęła trzecie miejsce.

W klasyfikacji generalnej zarówno dziewcząt jak i chłopców, nasi reprezentanci zajęli pierwsze miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finałów ogólnopolskich!