11 marca w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu blisko 100 gimnazjalistów z 7 szkół z terenu powiatu zgierskiego rywalizowało w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej roczników 2002 i młodszych, pod patronatem m.in. starosty zgierskiego.

Zwycięzcą premierowego turnieju okazali się uczniowie z Gimnazjum w Wiśniowej Górze. Tuż za nimi uplasowali się gospodarze turnieju ze zgierskiego Gimnazjum nr 2, zaś trzecie miejsce wywalczyli młodzi piłkarze z Gimnazjum Miejskiego w Głownie. Tradycyjnie w trakcie zawodów postanowiono również nagrodzić najlepszych piłkarzy. Nagroda dla najlepszego zawodnika powędrowała do Patryka Podleckiego, ucznia głowieńskiego gimnazjum. Zawodnik gospodarzy – Paweł Lipski z 12 bramkami na koncie został najskuteczniejszym strzelcem mistrzostw, a jego kolega z drużyny – Dawid Trojak został uznany za bramkarza turnieju.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody wręczyli m.in. starosta zgierski – Bogdan Jarota oraz prezydent Zgierza – Przemysław Staniszewski.

Udział w zawodach stanowił doskonałą okazję do integracji młodzieży, dlatego organizatorzy mają nadzieję, że turniej na stałe wpisze się do kalendarza sportowego szkoły.