W ostatni weekend, hala przy ul. Traugutta w Ozorkowie, zamieniła się w arenę zmagań siatkarzy, gdzie został rozegrany jeden z ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Młodzików. Gospodarzem turnieju byli zawodnicy lokalnej „Bzury”, którzy do zawodów przystępowali jako mistrz naszego województwa. Oprócz ozorkowian, na parkiecie pojawiły się również ekipy: AKS Rzeszów, Sokół Sanok, MKS Andrychów oraz ULKS Chobrzany.

Podopieczni powiatowego radnego– Krzysztofa Jurka już na początku pokazali, że będą liczyć się w walce o awans do półfinału MP. Ozorkowianie pewnie wygrali oba mecze grupowe, nie tracą przy tym nawet seta. W drugiej grupie, faworyzowana drużyna z Rzeszowa, również z kompletem punktów zameldowała się w dalszej części turnieju w Ozorkowie.

Aby awansować do półfinału Mistrzostw Polski siatkarze „Bzury”, w dalszej fazie zawodów, musieli wygrać jedno z dwóch ostatnich spotkań z Chobrzanami lub Rzeszowem. Udało się z tym pierwszym zespołem. Po zaciętym meczu, ozorkowianie, pokonali ULKS 2:0 w setach i mogli cieszyć się z upragnionego awansu. – Kluczem do sukcesu była udana zagrywka – mówi Jan Jankowski, kapitan drużyny. Pierwsza i jedyna porażka przyszła dopiero w ostatnim starciu z AKS-em Rzeszów. Mimo, że obie ekipy zapewniły sobie awans do kolejnej fazy Mistrzostw Polski, to nikt nie zamierzał odpuścić ostatniego meczu. Zawodnicy „Bzury” prowadzili nawet w pierwszym secie 22:18, jednak goście z Podkarpacia, za sprawą bardzo dobrej zagrywki wyszli na prowadzenie i mieli piłkę setową. Podopieczni Krzysztofa Jurka jednak nie poddali się i do końca walczyli o korzystny rezultat. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 29:27 dla siatkarzy AKS-u. Niestety, podłamani porażką w pierwszej odsłonie meczu, zawodnicy z Ozorkowa, ulegli w kolejnej partii 25:13.

Mimo przegranej, młodzi siatkarze „Bzury”, mogą być z siebie zadowoleni. Jeszcze w ubiegłym roku rywalizowali w rozgrywkach mini piłki siatkowej, a podczas kwietniowych zawodów rywalizowali z zawodnikami starszymi od siebie. To pokazuje jaki potencjał drzemie w tej drużynie.

Zespół „Bzury” Ozorków wystąpił w składzie: Seweryn Sztekmiller, Piotr Bocian, Damian Świątkiewicz, Krystian Syncerek, Kacper Gieraga, Jakub Kurowski, Mateusz Nowak, Kacper Kuropatwa, Mateusz Wawrzyniak, Jan Jankowski, Dominik Leszczyński oraz Damian Saganiak. Mecze półfinałowe odbędą się pod koniec kwietnia.

Ozorkowskim siatkarzom kibicowali również przedstawiciele powiatowego samorządu: Wiesław Stankowski – Sekretarz Powiatu Zgierskiego oraz radny Dominik Gabrysiak.