16 września 1997 roku w Domu Pomocy Społecznej w Głownie zamieszkali pierwsi mieszkańcy. W tym zabytkowym dworku, wybudowanym w 1912 roku przez Franciszka i Wandę Ramischów, swój dom odnalazło 62 pensjonariuszy. I chociaż ta dworska posiadłość była przez lata kilkakrotnie przebudowywana, to jednak nadal odnaleźć tu można klimat i ducha dawnych czasów. Zachował się oryginalny fronton budynku, niektóre elementy wyposażenia dworku, np. zabytkowy piec kaflowy oraz dworski ogród, o który z pasją dba jeden z mieszkańców – 88-letni Zdzisław Gołąbek.

W tym roku przypada jubileusz 18-lecia istnienia głowieńskiego DPS-u. Urodziny świętowane były razem z personelem i mieszkańcami. Symboliczne kwiaty, prezenty oraz gratulacje na ręce Bożeny Szreńskiej – dyrektora placówki złożyli także przedstawiciele powiatu zgierskiego: Wojciech Brzeski – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, Iwona Dąbek – przewodnicząca Rady Powiatu Zgierskiego, Wiesław Stankowski – Sekretarz Powiatu Zgierskiego oraz Maria Miśkiewicz – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zgierzu.
- 18 lat temu uczestniczyłem w uroczystym otwarciu tej placówki – wspominał Wojciech Brzeski. – Tym bardziej cieszy mnie fakt, że ten dom tak dobrze funkcjonuje, a otoczeni opieką mieszkańcy, mogą spędzić tu jesień swojego życia. Zakończony właśnie remont tarasu, rozpoczynająca się modernizacja kotłowni, świadczą o tym, że w tym domu nie brakuje dobrego gospodarza. Dlatego chciałbym przede wszystkim serdecznie podziękować pani dyrektor za jej serce i zaangażowanie w kierowanie tą placówką – mówił przedstawiciel powiatu zgierskiego.
Mieszkający w głowieńskim DPS-ie od 9 lat Zdzisław Gołąbek, wcześniej przebywał w pięciu innych domach pomocy społecznej, a jednak w Głownie odnalazł swoje miejsce. – Można tu stworzyć swój własny świat i ja go tu właśnie odnalazłem – twierdzi pan Zdzisław. – Pozwolono mi na to, żebym robił, to co lubię – dbał o ogród, i jestem za to wdzięczny.
Dla zaproszonych gości wystąpili lokalni artyści – amatorzy: Zespół Śpiewaczy Karinka z DPS-u w Głownie, Czeremcha z Głowna, artyści z głowieńskiego MOK-u oraz DPS-u nr 5 w Łodzi.