Przez cały ubiegły rok szkolny, uczniowie szkół z terenu powiatu zgierskiego, uczestniczyli w zawodach sportowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady. Zwieńczeniem zmagań młodych sportowców było uroczyste spotkanie podczas którego najlepsi uczniowie odebrali puchary i dyplomy z rąk starosty zgierskiego – Bogdana Jaroty oraz członka Zarządu Powiatu Zgierskiego – Adama Świniucha. W zawodach uczestniczyło łącznie blisko 4 tys. uczniów z 65 szkół. Walka o medale toczyła się w kilkunastu konkurencjach m.in. w piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, unihokeju, tenisie stołowym, szachach, lekkoatletyce czy pływaniu.

Kolejny raz, w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych, najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Sportowych Nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim, którzy zdobyli łącznie 545 pkt. Na drugim miejscu uplasowali się ich rówieśnicy z SP 5 w Ozorkowie, a na trzecim Szkoła Podstawowa w Leśmierzu.

Spośród gimnazjalistów najlepsi okazali się uczniowie z Gim. Nr 1 w Ozorkowie, którzy tylko o 15 „oczek” wyprzedzili sportowców z Gim. Nr 1 w Zgierzu. Puchar za trzecie miejsce odebrali uczniowie z Zespołu Szkół Sportowych w Aleksandrowie Łódzkim.

Klasyfikacja generalna Licealiady prezentuje się podobnie jak w ubiegłym roku. Prym wiodą sportowcy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ozorkowie. Tuż za nimi, uplasowała się Szkoła Mistrzostwa Sportowego-Liceum Ogólnokształcące w Aleksandrowie Łódzkim. Miejsce trzecie zajął Zespół Szkół Nr 1 w Zgierzu.

Tradycyjnie oprócz pucharów najlepsze szkoły otrzymały także specjalne talony na zakup sprzętu sportowego na łączną kwotę ponad 6 tys. zł. Dzisiejsza uroczystość była również okazją do wręczenia specjalnych podziękowań dla nauczycieli, którzy przygotowali młodzież do zmagań sportowych oraz podsumowania osiągnięć naszych sportowców na arenie wojewódzkiej. W klasyfikacji generalnej nasz powiat okazał się bezkonkurencyjny i zajął pierwsze miejsce, trzeci rok z rzędu. Łupem naszych zawodników padło 26 medali, w tym: 12 złotych, 7 srebrnych i tyle samo brązowych.

Powiatowi sportowcy kolejny raz udowodnili, że również na arenie ogólnopolskiej potrafią walczyć o najwyższe laury. Uczniowie SMS-LO w Aleksandrowie Łódzkim, podczas niedawnych finałów krajowej Licealiady w lidze lekkoatletycznej, zajęli w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce, natomiast dziewczęta zdobyły srebrny medal. Wszystkim nagrodzony szkołom gratulujemy!