W ostatni czwartek na zgierskiej „Malince” zainaugurowano Sportowy Rok Szkolny 2015/2016, czyli Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Tegoroczną rywalizację o medale rozpoczęli lekkoatleci, którzy zmierzyli się w biegach przełajowych na dystansie 1000 i 1500 m. W zawodach wystartowało blisko 400 uczniów z 44 szkół z terenu naszego powiatu. Młodzi sportowcy ścigali się w sześciu biegach.

Wśród szkół podstawowych, w kategorii dziewcząt bezkonkurencyjna, okazała się Adrianna Parol z SP nr 3 w Głownie, która o 5 sek. wyprzedziła drugą na mecie Alicję Mokrosińską z SP nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim oraz o 17 sek. jej koleżankę Weronikę Mirowską. Spośród chłopców najszybciej pobiegł uczeń SP nr 2 w Głownie – Jakub Będor. Drugi linię mety przekroczył Marcin Kosmalski z SP nr 12 w Zgierzu, zaś na najniższym stopniu podium stanął Eryk Jarzębski z SP nr 3 w Głownie.

W kategorii gimnazjów najszybszą zawodniczką okazała się Julia Janus z Zespołu Szkół Sportowych w Aleksandrowie Łódzkim, zaś jej koleżanka Zofia Dębska zajęła trzecie miejsce. Obie zawodniczki rozdzieliła Sandra Ścigalska z Gimnazjum nr 2 w Zgierzu, która do zwyciężczyni straciła niecałą sekundę. Również w rywalizacji chłopców na podium stanęło dwóch reprezentantów aleksandrowskiego ZSS. Pierwszy był Dominik Adamczewski, a trzeci Konrad Warszycki. Srebrny medal wywalczył Maciej Ciesielski ze Strykowa.

W biegu, w ramach Licealiady dziewcząt, całe podium należało do uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego-Liceum Ogólnokształcącego w Aleksandrowie Łódzkim. Pierwsza była Klaudia Piątek, następna Monika Grzeszkiewicz, a trzecia przybiegła Paulina Berczyńska. Wśród licealistów najszybciej dystans 1500 m pokonał Wiktor Olejniczak także z aleksandrowskiego SMS-u. Drugie miejsce zajął Mateusz Ciesielski z I LO w Ozorkowie, a trzecie Mateusz Zientalak z SMS-u.

– Najlepszych pięciu zawodników z każdej grupy będzie reprezentowało powiat zgierski w finale wojewódzkim, który zostanie rozegrany 2 października w Uniejowie – mówi Zdzisław Frątczak, koordynator IMS w powiecie. Puchary i medale dla najlepszych zawodników, w imieniu starosty zgierskiego – Bogdana Jaroty, wręczył Jacek Brzeziński, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Zgierzu.

Szczegółowe wyniki zawodów są dostępne na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu, w zakładce Igrzyska Młodzieży Szkolnej.