XXXVI Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego

0

W sobotę 11 marca w hali „Słoneczna” w Ząbkowicach Śląskich zjawiło się 17 drużyn i odbyły się kolejne Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego zorganizowane przez Ząbkowicki KKK, na którego czele stoi shihan Witold Stolarczyk. W zawodach wzięła udział skromna, lecz doborowa ekipa z Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai: sensei Iga Wajgelt, która oprócz walk na tatami, pełniła funkcję opiekunki grupy, sempai Ida Wajgelt, Kinga Tokarska, Klaudia Kapica, Hubert Stawieraj, Kamil Kulig oraz Wojciech Cwynar i Krzysztof Kotarski, którzy na co dzień trenują w sekcji Błaszki. Sensei Marek Urbański pełnił rolę sędziego a całości koordynował shihan Robert Wajgelt. W trakcie zawodów w Ząbkowicach została przeprowadzona, połączona ze szkoleniem w praktyce tura walk wg zasad Word Karate Federation, a więc zgodna z przepisami, które będą stosowane na olimpiadzie w Tokio! Sędzią maty, prowadzącym tę część turnieju był przedstawiciel WKF Polska. W roli sędziego narożnikowego wystąpił sensei Marek Urbański, a nasi zawodnicy odnotowali pierwsze sukcesy tego dnia: Klaudia Kapica zajęła drugie miejsce w kumite open juniorek, Ida Wajgelt i Kinga Tokarska zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w kumite juniorek młodszych, a sensei Iga Wajgelt drugie w kumite kobiet. Kamil Kulig w konkurencji kumite WKF juniorów młodszych open zdobył brązowy medal, a sempai Krzysztof Kotarski z sekcji Błaszki brązowy w kumite mężczyzn open. Następnie rozegrano konkurencję kata. I tu Sieradzanom, a w zasadzie Sieradzankom udało się zdobyć medale: wśród juniorek młodszych bezkonkurencyjna była sempai Ida Wajgelt, a tuż za nią uplasowała się sempai Kinga Tokarska. Kumite – esencja karate kyokushin – przyniosła także żniwo medalowe: w kumite mężczyzn -70 kg sempai Hubert Stawieraj zdobył brązowy medal; sempai Kamil Kulig w konkurencji semi kontakt juniorów -65 kg zdobył srebrny medal; w konkurencji semi kontakt juniorów +70 kg sempai Wojciech Cwynar z sekcji Błaszki także zdobył srebrny medal; w kumite semi kontakt juniorek młodszych -50 kg sempai Kinga Tokarska zdobyła brązowy medal, w kumie kobiet +60 kg sensei Iga Wajgelt wywalczyła medal srebrny, w kumite semi kontakt juniorek +55 kg sempai Klaudia Kapica zdobyła medal brązowy i wreszcie w kumite semi kontakt juniorek młodszych +55 kg sempai Ida Wajgelt medal srebrny. Ten opisany dorobek punktowy złożył się na niewątpliwy sukces drużynowy, bowiem SKKK tym razem w silnej konkurencji z dolnośląskimi klubami zajął trzecie miejsce! Gratulacje dla startujących i sędziego który przez cały dzień wydawał trafne werdykty oraz dla shihan Roberta Wajgelta, bowiem kolejny raz zawodnicy potwierdzili, że należą do czołówki klubów w makroregionie i w Polsce.