XXXIV Ogólnopolskie Biegi Przełajowe im. Elżbiety Katolikowej

0

Blisko 200 zawodników w 11 kategoriach wiekowych pobiegło po zwycięstwo podczas XXXIV Ogólnopolskich Biegów Przełajowych im. Elżbiety Katolikowej organizowanych przez Szkołę Podstawową w Gruszczycach. Sportowej rywalizacji towarzyszył festyn rodzinny organizowany przez radę rodziców szkoły oraz turniej sołectw. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Błaszek Karol Rajewski. Projekt był współfinansowany z budżetu Gminy Błaszki. Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 11 czerwca bieżącego roku na terenie szkoły podstawowej w Gruszczycach. Pogoda i w tym roku dopisała. Biegom towarzyszyły sportowe emocje. Zawodnicy mieli o co rywalizować, oprócz dyplomów i medali, zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody. Niektórzy z zawodników mieli okazję wystartować po raz pierwszy, mowa o przedszkolakach z rocznikach 2010 i młodszych, którzy dzielnie pokonali dystans 100 metrów. W biegu na 200, 400 i 600 metrów wzięli udział uczniowie szkół podstawowych. Młodzież gimnazjalna zmierzyła się z dystansem 800 i 1000 metrów. W rywalizacji na dystansie 5 kilometrów pobiegło 13 dorosłych zawodników, w tym 4 kobiety. W biegu wziął udział Dawid Woźniak, członek Młodzieżowej Rady Doradczej Burmistrza Błaszek.

W rywalizacji drużynowej w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Błaszkach, drugie miejsce na podium zajęła Szkoła Podstawowa z Kalinowej, trzecie miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Gruszczycach.

W klasyfikacji drużynowej w kategorii gimnazjów najwyższe miejsce na podium wywalczyli uczniowie z gimnazjum w Gruszczycach, drugie miejsce zdobyło gimnazjum w Błaszkach, trzecie miejsce zajęło gimnazjum ze Zduńskiej Woli.

W klasyfikacji indywidualnej w kategorii przedszkolaki dziewczęta na dystansie 100m zwyciężyły:

I miejsce Julita Dec z Kalinowej

II miejsce Natalia Bobrowska z Gruszczyc

III miejsce Julita Ludwiczak z Gruszczyc

W klasyfikacji indywidualnej w kategorii przedszkolaki chłopcy na dystansie 100m zwyciężyli:

I miejsce Dawid Jamroziak z Sędzimirowic

II miejsce Bartosz Wietrzyk z Gruszczyc

III miejsce Bartłomiej Karski z Gruszczyc

W klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych w kategorii 200 metrów dziewcząt zwyciężyły:

I miejsce Julita Andrzejewska z Gruszczyc

II miejsce Maja Paś z Kalinowej

III miejsce Zuzanna Dec z Kalinowej

W klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych w kategorii 200 metrów chłopców zwyciężyli: