Kickbokserzy z Błaszek z medalami mistrzostw Polski

0

Robert Niedźwiedzki-Młodzieżowy Doradca Burmistrza Błaszek, reprezentant Polski i klubu Ziętek Team (sekcja Błaszki) był faworytem do złotego medalu w kat. 57 kg w gronie seniorów na Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu (full cantakt), które odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim. W tej kategorii do mistrzostw zgłosiło się tylko dwóch zawodników, więc o podziale medali decydowała jedna, finałowa walka. Nasz zawodnik spotkał się z Łukaszem Wydro (Smok Toruń), którego już dwukrotnie pokonał w ringu, niestety, tym razem lepszy okazał się rywal i to on wygrał na punkty 2:1. Kolejny medal – brązowy – zdobyła zawodniczka Ziętek Team (również sekcja Błaszki) Gabriela Bartczak, która walczyła w kat. 52 kg w gronie juniorek. Warto dodać, że po 10 latach przerwy na ring powrócił trener naszych medalistów Mariusz Ziętek. Szkoleniowiec zdobył po długiej przerwie swój 8 tytuł mistrzowski, walcząc w kat. 67 kg.