Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Błaszki 2016 za nami

0

Szesnaście drużyn, w tym trzy kobiece wystartowało w Gminnych Zawodach Sportowo – Pożarniczych OSP – Błaszki 2016, które odbyły się 11 września 2016 roku na stadionie w Błaszkach. W kategorii seniorów wystartowało 13 jednostek, a w kategorii seniorskich drużyn kobiecych rywalizowały 3 jednostki z terenu gminy Błaszki. Zawodnicy zmagali się w ćwiczeniach bojowych oraz sztafetach pożarniczych.

W klasyfikacji generalnej w kategorii druhny seniorki zwyciężyła OSP Kamienna. Drugie miejsce wywalczyły druhny z OSP Sędzimirowice, trzecie OSP Skalmierz. W kategorii druhowie seniorzy najlepszą drużyną była jednostka OSP Włocin, drugie miejsce na podium zdobyła OSP Łubna, trzecie OSP Stok Polski. Pozakonkursowy pokaz musztry zaprezentowali druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Sędzimirowic, od których wielu może się w tej materii sporo nauczyć.