Błaszkowski Festival Sportu już za nami

0

W sobotę, 7 lipca na Stadionie Miejskim w Błaszkach odbył się Błaszkowski Festival Sportu. W ramach wydarzenia, które rozpoczęło się o godzinie 16.00 a zakończyło w późnych godzinach wieczornych zorganizowano moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. O godzinie 16.00 rozpoczął się Dzień Dawcy Szpiku Kostnego dla Dawida i innych. Zarejestrowało się 128 kandydatów na dawców szpiku kostnego z Burmistrzem Błaszek Karolem Rajewskim na czele. W tym samym czasie trwał turniej 1 vs 1 w specjalnej arenie prowadzony przez Krzysztofa Justyńskiego. Nie zabrakło biegu Nordic Walking. Był dmuchany zamek XXL, wyrzutnie Angry Birds, dmuchane Darty XXL. Podczas Błaszkowskiego Festivalu Sportu dzieci miały możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanych przez animatorów Happy Kids konkurencji i zabaw sportowych. To były czas pełen sportowych emocji.
Głównym wydarzeniem Błaszkowskiego Festivalu Sportu był jednak II Nocny Turniej Strażacki w piłkę nożną pod patronatem honorowym Burmistrza Błaszek, którego pomysłodawcą i organizatorem był Albert Kieremkampt członek Młodzieżowej Rady Doradczej Burmistrza Błaszek oraz Centrum Kultury w Błaszkach. W turnieju wzięło udział 8 drużyn złożonych z członków Ochotniczych Straży Pożarnych. Puchar Burmistrza Błaszek zdobyła drużyna OSP Kamienna, drugie miejsce wywalczyła OSP Wrząca, na trzeciej pozycji uplasowała się OSP Drużyna Gminna. Podczas rozgrywek wyłoniono najlepszego zawodnika, jednogłośnie został nim piłkarz zwycięskiej drużyny Piotr Wieczorek. Nagrody zwycięzcom wręczyli: Burmistrz Błaszek Karol Rajewski oraz Albert Kieremkampt organizator turnieju. Nad bezpieczeństwem dzisiejszego wydarzeni czuwali druhowie i druhny z OSP Błaszki. Wszystkim serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

Fotorelacja z Błaszkowskiego Festivalu Sportu już jutro na naszej stronie na Facebooku.