Błaszkowianin brązowym medalistą Mistrzostw Europy

0

25-26 listopada 2016 odbyły się w Narodowym Ośrodku Olimpijskim Papendal trzydzieste Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem 423 zawodników z 26 krajów w tym Japonii, USA i Australii. Reprezentacja Polski Kyokushin wystąpiła w 28 osobowym składzie, osobami funkcyjnymi byli trener Maciej Sokołowski, trener Andrzej Drewniak, trener Robert Wajgelt oraz lekarz KN płk Krzysztof Mawlichanów. W pierwszym dniu ME rozegrano wszystkie kategorie kata oraz kumite juniorów a w drugim dniu rozegrano wszystkie kategorie kumite seniorów. W Mistrzostwach wzięli udział zawodnicy Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai zdobywając aż 6 medali. Poza podium w tym roku była Iga Wajgelt która zremisował swoją walkę o wejście do półfinału. Srebrne medale zdobyły Zuzanna Duch w kategorii -45kg 12-13 lat oraz Weronika Łojewska w kategorii +60kg 16-17 lat, brąz wywalczyła Kinga Tokarska -50kg 14-15 lat oraz na trzecim miejscu uplasowała się Ida Wajgelt +50kg 14-15 w kumite i w kata.
Na Mistrzostwach Europy Kyokushin nie obyło się oczywiście bez błaszkowskich akcentów. Brązowy medal zdobył bowiem mieszkaniec Gminy i Miasta Błaszki Przemysław Maruszewski  w kategorii-40kg 12-13 lat. Olbrzymi sukces Przemka jest kolejnym potwierdzeniem dobrze ulokowanych pieniędzy przez burmistrza Błaszek Karola Rajewskiego, który przekazał Klubowi Karate Kyokushinkai 10 tys. zł na prowadzenie sekcji błaszkowskiej, która cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.
Przypomnijmy, że burmistrz zdecydował również o wprowadzeniu dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej  im. Stanisława Staszica i Publicznego Gimnazjum im. gen. Józefa Lipskiego w Błaszkach bezpłatnych zajęć sportowych z elementami samooobrony oraz sztuki walki Karate Kyokushin. Zajęcia już się rozpoczęły i będą prowadzone przez instruktorów na hali sportowej przy szkole podstawowej i sali gimnastycznej w gimnazjum do 23 czerwca 2017 roku.