Kolejne sukcesy ZIĘTEK Team Błaszki

0

W dniach od 1 do 5 marca  w Grudziadzu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w Boksie Olimpijskim oraz Eliminacje do Mistrzostw Europy Kadetek w Boksie. W zawodach udział wzięły zawodniczki Ziętek Team Błaszki i Ziętek Team Brąszewice, które zdobyły dwa brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorek w Boksie Olimpijskim oraz kwalifikacje do Mistrzostw Europy Kadetek w Boksie. Ziętek Team Błaszki reprezentowały 4 dziewczyny. Weronika Bartczak(-60kg) w kategorii wiekowej kadet, wygrała trzy walki pokonując zawodniczki z Gwardii Szczytno, Copacabany Konin oraz ze Skorpiona Szczecin. Zdobyła tym kwalifikacje do Mistrzostw Europy Kadetek w Boksie Olimpijskim. Gabriela Bartczak(-51kg) w kategorii wiekowej junior, pierwszą zwycięską walkę stoczyła z zawodniczką z boxing Team Szamotuły. Następnego dnia pokonała zawodniczkę z Gryf Wejherowo zapewniając sobie tym brązowy medal. Niestety w walce o finał musiała uznać wyższość przeciwniczki z UKS Boxing Sokołka.
Ziętek Team Błaszki reprezentowały także: Karolina Harędarz (- 69kg) i Daria Nowacka (- 54kg). Dziewczyny walczyły zacięcie, ale nie udało im się jeszcze zdobyć medali. Serdecznie gratulujemy wszystkim i życzymy naszym zawodniczkom wielu sukcesów.