Logo UE

 

Program asystent rodziny na rok 2022


Program Opieka wytchnieniowa




Biuletyn informacji publicznej MOPR Bytom


Ośrodek Interwencji Kryzysowej


Herb Bytomia


ŚDS Integracja


Logo MRPIPS


Logo rodzina.gov.pl

rodzina.gov.pl


Logo PFRON


Logo SOW


PUP Bytom


Logo ePUAP2


Praca-bytom.info


Logo Portalu OPS


Logo Bytom od Nowa


Logo podatki.gov.pl

 
 
 
 
 

22 1560 1049 0000 9030 0005 3314  wpłaty za usługi opiekuńcze,  pielęgnacyjne; odpłatność za pobyt w Domach Pomocy Społecznej, mieszkaniach chronionych; koszty upomnienia; wszystkie nienależnie pobrane świadczenia

52 1560 1049 0000 9030 0005 3356  wpłaty za usługi specjalistyczne

60 1560 0013 0383 0201 0000 0001  wpłaty za wydanie zaświadczenia

40 1560 0013 2008 2964 3000 0048  wpłaty dot. Kart Dużej Rodziny

13 1560 0013 2008 2964 3000 0049  wpłaty dot. Kart Parkingowych i Legitymacji

UWAGA! Wpłaty za wydanie karty parkingowej (21 zł) i duplikatu legitymacji (15 zł) należy dokonać dopiero po weryfikacji uprawnień do ich posiadania u pracownika Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Bytomiu pod numerem tel. 32 388-67-10 lub 32 388-67-04

WAŻNE !  W tytule wpłat należy wpisać imię i nazwisko osoby, za którą dokonywana jest wpłata.

Godziny pracy kasy (ul. Strzelców Bytomskich 16, pokój 9):

poniedziałek 10.00 - 15.30, przerwa 12.30 - 13.00

wtorek         10.00 - 14.00, przerwa 11.30 - 12.00

środa           10.00 - 14.00, przerwa 11.30 - 12.00

czwartek      10.00 - 14.00, przerwa 11.30 - 12.00

piątek          10.00 - 12.30, przerwa 11.00 - 11.30

WZÓR WNIOSKU O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA O KORZYSTANIU BĄDŹ NIE KORZYSTANIU Z POMOCY MOPR dostępny jest na naszej stronie internetowej (zakładka: Druki do pobrania – Zaświadczenie o korzystaniu z pomocy MOPR) lub w formie papierowej - druki wyłożone przy urnie, wystawionej przy wejściu głównym do budynku przy ulicy Strzelców Bytomskich 16.

Wysyłka korespondencji (decyzja, zaświadczenie, inne pismo) dokonywana będzie częściowo za pośrednictwem operatora pocztowego.

Przesyłanie informacji do części klientów za pośrednictwem gońców (wyłącznie poprzez pozostawienie w odbiorczych skrzynkach adresowych awiza) o możliwości odbioru korespondencji bezpośrednio w Ośrodku, ze wskazaniem godzin odbioru przysyłki, ustalonych z innymi działami merytorycznymi, które będą także miały wyznaczony czas na bezpośredni kontakt w klientem.

Awiza wystawione po 15 maja br. stanowią podstawę do odbioru korespondencji w Ośrodku. Przypominamy o obowiązku posiadania dowodu tożsamości, a także ważnego pełnomocnictwa (w przypadku odbioru korespondencji osobie trzeciej).


RODO - Klauzule informacyjne związane z obowiązkiem wynikającym z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. .pdf (508 KB)


MIEJSKI OŚRODEK POMOCY RODZINIE W BYTOMIU (MOPR)
z siedzibą przy ul. Strzelców Bytomskich 16
41-902 Bytom

prowadzi rekrutację kandydatów do pracy na stanowisko:
PRACOWNIK SOCJALNY

Szczegóły oferty, w tym wymagania kwalifikacyjne wobec kandydatów oraz zakres realizowanych zadań na oferowanym stanowisku w załączniku:
Pracownik socjalny .pdf (309 KB) - oświadczenie .pdf (343 KB)


MOPR CZEKA NA KANDYDATÓW NA RODZICÓW ZASTĘPCZYCH

Dzieciaki

ARTYKUŁY I REPORTAŻE

Logo TVP3 KatowiceSfera TV

Informacje można uzyskać w Dziale Pieczy Zastępczej i Asysty Rodzinnej
MOPR w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 21 (pok. 33).


Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu poszukuje kandydatów na zawodowe i niezawodowe rodziny zastępcze.

Wyczerpujących informacji na ten temat udzielają pracownicy Działu Wsparcia Rodziny pod nr telefonów 32 388-90-61 lub 32 388-61-53.

KTO MOŻE ZOSTAĆ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ LUB RODZINNYM DOMEM DZIECKA, czyli wymagania dla kandydatów na rodziców zastępczych:

Pełnienie funkcji rodziny zastępczej oraz prowadzenie rodzinnego domu dziecka może być powierzone małżonkom lub osobie niepozostającej w związku małżeńskim, którzy:

Warto zauważyć, że w przypadku rodziny zastępczej niezawodowej, co najmniej jedna osoba tworząca tę rodzinę musi posiadać stałe źródło dochodów, np. wynagrodzenie za pracę, emeryturę. Ponadto kandydaci na rodziny zastępcze niezawodowe lub zawodowe oraz rodzinne domy dziecka nie mogą być skazani prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.
Kandydaci do pełnienia funkcji rodziny zastępczej zawodowej, rodziny zastępczej niezawodowej oraz do prowadzenia rodzinnego domu dziecka winni posiadać świadectwo ukończenia szkolenia organizowanego przez organizatora rodzinnej pieczy zastępczej.

Drogowskaz dla rodzinW Bytomiu rozpoczęła się kontynuacja projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach. Projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 29 tys. zł ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Lokalnego Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Edycja 2017.

Projekt składa się z kilku części:

  • warsztatów dla pedagogów z  bytomskich szkół, na temat wczesnego rozpoznawania przemocy wobec dziecka
  • prelekcji dla rodziców na temat prawidłowych postaw rodzicielskich, skutków stosowania przemocy oraz konsekwencji prawnych dla opiekunów stosujących przemoc
  • warsztatów dla ojców osadzonych w bytomskim areszcie śledczym oraz rodziców objętych wsparciem przez  asystentów rodziny
  • kampanii społecznej, która ma na celu m.in. podnoszenie kultury pedagogicznej rodziców
  • konferencji „Rodzina na zakręcie. Co dalej? Jak reagować? Jak pomagać?”, dotyczącej przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Tak, jak w poprzedniej edycji, kampania wizerunkowa oparta jest na znakach drogowych. Znaki  ostrzegawcze mają w prosty i czytelny sposób uświadomić dorosłym, że to, jakie mają relacje z partnerem ma ogromny wpływ na zachowanie dzieci i ich poczucie bezpieczeństwa. Pojawią się na nich takie hasła, jak: brak czasu, lenistwo, obojętność, zazdrość, obwinianie, zawziętość. Na znakach informacyjnych będą hasła: zrozumienie, przebaczenie, empatia, wyrozumiałość, zainteresowanie, kompromis.
W mieście w październiku oraz listopadzie pojawią się bilbordy i plakaty, miejskie instytucje kolportować będą ulotki. Będą też gadżety – notesy czy kalendarze.
W realizacji projektu uczestniczą pracownicy: Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa”, Centrum Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Uzależnieniom, Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "ARKA-MED" Sp. z o. o. w Bytomiu, Komendy Miejskiej Policji, Fundacji Dom Nadziei, Sądu Rejonowego i Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Bytomiu.
Przypomnijmy, ubiegłoroczny projekt „Drogowskaz dla rodzin”, dotyczący przeciwdziałania przemocy, był odpowiedzią na apel Rzecznika Praw Dziecka, który w raporcie „Przemoc w wychowaniu w opinii społecznej oraz w relacjach rodziców” wykazywał, że ok. 1/3 społeczeństwa aprobuje stosowanie kary fizyczne w wychowaniu. Około jedna czwarta osób uznaje bicie za właściwą metodę wychowawczą.
W ramach kampanii informacyjnej w mieście pojawiło się 1 000 plakatów, 10 000 ulotek, 700 lnianych toreb, a także informacje na citylight’ach, które prosto i jasno za pomocą znaków drogowych wskazywały rodzicom i opiekunom jedyny właściwy kierunek w wychowaniu dzieci. Znaki „stop” służyły do wyeksponowania czynności zakazanych, które mają destrukcyjny wpływ na rozwój dziecka. Pojawiły się na nich takie hasła jak: nie poniżam, nie karcę, nie ośmieszam, nie obrażam, nie policzkuję, nie wyzywam, nie popycham, nie szarpię. Znaki informacyjne to w bytomskiej kampanii rysunki i hasła, które pokazywały, co należy robić, by wychować pewnego siebie, szczęśliwego młodego człowieka. Pojawiły się na nich rysunki i napisy z hasłami: spędzam wspólnie czas, szanuję, akceptuję, słucham, przytulam, kocham.
Pracownicy socjalni, asystenci rodzin oraz kuratorzy sądowi zachęcali rodziców, opiekunów rodziców zastępczych do skorzystania z możliwości podniesienia kompetencji rodzicielskich w trakcie specjalnie dla nich przygotowanych warsztatów, a w Biurze Promocji Bytomia w ramach spotkań z ekspertem można było skorzystać z porad dotyczących wychowania.
Na ubiegłoroczny projekt Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło ponad 32 tys. zł.

  • 1
  • 2
  • 3