Logo UE

 

Program asystent rodziny na rok 2022


Program Opieka wytchnieniowa




Biuletyn informacji publicznej MOPR Bytom


Ośrodek Interwencji Kryzysowej


Herb Bytomia


ŚDS Integracja


Logo MRPIPS


Logo rodzina.gov.pl

rodzina.gov.pl


Logo PFRON


Logo SOW


PUP Bytom


Logo ePUAP2


Praca-bytom.info


Logo Portalu OPS


Logo Bytom od Nowa


Logo podatki.gov.pl

 
 
 
 
 

22 1560 1049 0000 9030 0005 3314  wpłaty za usługi opiekuńcze,  pielęgnacyjne; odpłatność za pobyt w Domach Pomocy Społecznej, mieszkaniach chronionych; koszty upomnienia; wszystkie nienależnie pobrane świadczenia

52 1560 1049 0000 9030 0005 3356  wpłaty za usługi specjalistyczne

60 1560 0013 0383 0201 0000 0001  wpłaty za wydanie zaświadczenia

40 1560 0013 2008 2964 3000 0048  wpłaty dot. Kart Dużej Rodziny

13 1560 0013 2008 2964 3000 0049  wpłaty dot. Kart Parkingowych i Legitymacji

UWAGA! Wpłaty za wydanie karty parkingowej (21 zł) i duplikatu legitymacji (15 zł) należy dokonać dopiero po weryfikacji uprawnień do ich posiadania u pracownika Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Bytomiu pod numerem tel. 32 388-67-10 lub 32 388-67-04

WAŻNE !  W tytule wpłat należy wpisać imię i nazwisko osoby, za którą dokonywana jest wpłata.

Godziny pracy kasy (ul. Strzelców Bytomskich 16, pokój 9):

poniedziałek 10.00 - 15.30, przerwa 12.30 - 13.00

wtorek         10.00 - 14.00, przerwa 11.30 - 12.00

środa           10.00 - 14.00, przerwa 11.30 - 12.00

czwartek      10.00 - 14.00, przerwa 11.30 - 12.00

piątek          10.00 - 12.30, przerwa 11.00 - 11.30

WZÓR WNIOSKU O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA O KORZYSTANIU BĄDŹ NIE KORZYSTANIU Z POMOCY MOPR dostępny jest na naszej stronie internetowej (zakładka: Druki do pobrania – Zaświadczenie o korzystaniu z pomocy MOPR) lub w formie papierowej - druki wyłożone przy urnie, wystawionej przy wejściu głównym do budynku przy ulicy Strzelców Bytomskich 16.

Wysyłka korespondencji (decyzja, zaświadczenie, inne pismo) dokonywana będzie częściowo za pośrednictwem operatora pocztowego.

Przesyłanie informacji do części klientów za pośrednictwem gońców (wyłącznie poprzez pozostawienie w odbiorczych skrzynkach adresowych awiza) o możliwości odbioru korespondencji bezpośrednio w Ośrodku, ze wskazaniem godzin odbioru przysyłki, ustalonych z innymi działami merytorycznymi, które będą także miały wyznaczony czas na bezpośredni kontakt w klientem.

Awiza wystawione po 15 maja br. stanowią podstawę do odbioru korespondencji w Ośrodku. Przypominamy o obowiązku posiadania dowodu tożsamości, a także ważnego pełnomocnictwa (w przypadku odbioru korespondencji osobie trzeciej).


RODO - Klauzule informacyjne związane z obowiązkiem wynikającym z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. .pdf (508 KB)


MIEJSKI OŚRODEK POMOCY RODZINIE W BYTOMIU (MOPR)
z siedzibą przy ul. Strzelców Bytomskich 16
41-902 Bytom

prowadzi rekrutację kandydatów do pracy na stanowisko:
PRACOWNIK SOCJALNY

Szczegóły oferty, w tym wymagania kwalifikacyjne wobec kandydatów oraz zakres realizowanych zadań na oferowanym stanowisku w załączniku:
Pracownik socjalny .pdf (309 KB) - oświadczenie .pdf (343 KB)


MOPR CZEKA NA KANDYDATÓW NA RODZICÓW ZASTĘPCZYCH

Dzieciaki

ARTYKUŁY I REPORTAŻE

Logo TVP3 KatowiceSfera TV

Informacje można uzyskać w Dziale Pieczy Zastępczej i Asysty Rodzinnej
MOPR w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 21 (pok. 33).


Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu poszukuje kandydatów na zawodowe i niezawodowe rodziny zastępcze.

Wyczerpujących informacji na ten temat udzielają pracownicy Działu Wsparcia Rodziny pod nr telefonów 32 388-90-61 lub 32 388-61-53.

KTO MOŻE ZOSTAĆ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ LUB RODZINNYM DOMEM DZIECKA, czyli wymagania dla kandydatów na rodziców zastępczych:

Pełnienie funkcji rodziny zastępczej oraz prowadzenie rodzinnego domu dziecka może być powierzone małżonkom lub osobie niepozostającej w związku małżeńskim, którzy:

Warto zauważyć, że w przypadku rodziny zastępczej niezawodowej, co najmniej jedna osoba tworząca tę rodzinę musi posiadać stałe źródło dochodów, np. wynagrodzenie za pracę, emeryturę. Ponadto kandydaci na rodziny zastępcze niezawodowe lub zawodowe oraz rodzinne domy dziecka nie mogą być skazani prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.
Kandydaci do pełnienia funkcji rodziny zastępczej zawodowej, rodziny zastępczej niezawodowej oraz do prowadzenia rodzinnego domu dziecka winni posiadać świadectwo ukończenia szkolenia organizowanego przez organizatora rodzinnej pieczy zastępczej.

Zajęcia AS Aktywny SpołecznieNiejednokrotnie w życiu dzieje się tak, że trzeba zrobić trzy kroki do tyłu, żeby móc z nową energią i nastawieniem zbliżyć się do postawionego przez siebie celu. Ważne aby na swojej drodze spotkać ludzi, którzy pociągną nas do przodu, pomogą odnaleźć w nas motywację, rozwinąć talenty, wreszcie wykorzystać nasz potencjał.

Uczestnicy projektu AS Aktywny Społecznie wraz ze swoimi najbliższymi, przyjaciółmi, sąsiadami mają szanse na zmianę swojego dotychczasowego życia. Działania środowiskowe prowadzone przez pełne pomysłów animatorki dają szerokie spektrum działania dla każdego kto zechce spróbować.

Dla chcących zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę zorganizowano cykliczne spacery z kijkami Nordic Walking, które odbywają się w okresie wiosenno-letnim. Osoby pragnące intensywniejszej pracy nad formą mogą korzystać z zajęć fitness w pobliskim sportowym klubie, a od czerwca na świeżym powietrzu.

Działania obejmują również szereg warsztatów kreatywnych, które są kierowane do osób o dużej wyobraźni i jeszcze większej cierpliwości. Regularne zajęcia w kilku miejscach Bytomia przyciągają osoby, które lubią eksperymentować przy takich technikach manualnych jak decoupage, soutache, papierowa wiklina i wiele innych.

Do współpracy na czas projektu zostały zaproszone takie placówki, jak Miejska Biblioteka Publiczna, Młodzieżowy Dom Kultury, czy też Dom Pomocy Społecznej „Wędrowiec”.

Miejska Biblioteka Publiczna dała się poznać jako miejsce ciekawych wykładów, spotkań z inspirującymi osobami. Przykładowo, za uczestnikami pierwsze spotkanie z dietetyczką, kolejne konsultacje już w maju. W okresie jesiennym odbyło się spotkanie z bytomskim strażakiem, który dawał wskazówki w jaki sposób unikać sytuacji niebezpiecznych w okresie grzewczym. Aby rozbudzić ciekawość mieszkańców Bytomia, a tym samym pogłębić wiedzę na temat swojej „małej ojczyzny”, odbyła się seria wykładów poruszająca tematykę dzielnic Bytomia, ich historii, ciekawostek oraz właścicieli.

Czas na kulturę to cykl wyjść kulturalnych, które stanowią ogromny krok do lepszego rozumienia świata, zachwycenia się jego pięknem, uruchomienia wyobraźni, poszerzenia horyzontów myślowych. Zarówno sztuka teatralna, jak również znakomity film polskiej reżyserki dały możliwość uczestniczkom projektu obcowania z kulturą, dyskutowania o niej.

Wśród szerokiego wachlarza działań, znalazły się również zajęcia dla dzieci. W Projektowym Punkcie przy ul. Piłsudskiego odbywają się cotygodniowe warsztaty taneczne dla najmłodszych. Dwie grupy (dzieci przedszkolne oraz szkolne) w pocie czoła przez kilka miesięcy opracowują pod okiem animatorki układy taneczne, których zwieńczeniem jest występ przed swoimi rodzinami w Młodzieżowym Domu Kultury w Bytomiu. W grudniu miała miejsce pierwsza impreza mikołajkowa, gdy poza pokazem tanecznym odbyło się interaktywne przedstawienie, w którym brali udział uczestnicy projektu. Kolejny pokaz nowych umiejętności odbędzie się już w maju w ramach Dnia Matki oraz Dnia Dziecka.

Czas relaksu i odpoczynku  można wykorzystać inaczej niż tylko siedząc przed komputerem. Ferie zimowe pokazały, że dzieci są wulkanem energii, który jeśli eksploduje we właściwym czasie, przyniesie efekt zaskakujący nawet rodziców. Zajęcia sportowe na sali gimnastycznej w Miechowicach oraz przeróżne warsztaty typu druk 3D, czy zajęcia fotograficzne to działania zachęcające do wspólnego twórczego działania zarówno rodziców jak i dzieci.

Wyjście z domu osób bezrobotnych, chęć zmiany i działania bardzo często staje się początkiem wspaniałych relacji, nowych przyjaźni. Współpraca z mieszkankami z Domu „Wędrowiec”, emerytami z Domu Kombatanta jak również z dziećmi z Domu Dziecka otwierają serca i oczy każdego, kto zdecyduje się spróbować. Zderzenie z ograniczeniami innych wynikającymi z choroby, wieku czy też braku prawdziwej rodziny pozwala z dystansem spojrzeć na swoje dotychczasowe życie i wykorzystać drzemiącą w nas energię na pomoc innym.

Opisane działania środowiskowe realizujemy w ramach projektu AS Aktywny Społecznie. Kierujemy je do naszych uczestników i ich otoczenia, więc każdego zainteresowanego zapraszamy do kontaktu i współpracy. Aktualnie przygotowujemy się do drugiego etapu rekrutacji uczestników i uczestniczek projektu, których wyłonimy spośród osób korzystających z pomocy MOPR. Realizacja projektu potrwa do końca 2020 roku. Jest to działanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji w zakładce „Realizowane projekty”.


Aktywne poranki

Aktywne poranki - plakat

Nordic walking

Nordic walking - plakat

Warsztaty kreatywne

Warsztaty kreatywne - plakat

Zajęcia taneczne

Zajęcia taneczne - plakat


Fotorelacja:

  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9