Logo UE

 

Program asystent rodziny na rok 2022


Program Opieka wytchnieniowa




Biuletyn informacji publicznej MOPR Bytom


Ośrodek Interwencji Kryzysowej


Herb Bytomia


ŚDS Integracja


Logo MRPIPS


Logo rodzina.gov.pl

rodzina.gov.pl


Logo PFRON


Logo SOW


PUP Bytom


Logo ePUAP2


Praca-bytom.info


Logo Portalu OPS


Logo Bytom od Nowa


Logo podatki.gov.pl

 
 
 
 
 

22 1560 1049 0000 9030 0005 3314  wpłaty za usługi opiekuńcze,  pielęgnacyjne; odpłatność za pobyt w Domach Pomocy Społecznej, mieszkaniach chronionych; koszty upomnienia; wszystkie nienależnie pobrane świadczenia

52 1560 1049 0000 9030 0005 3356  wpłaty za usługi specjalistyczne

60 1560 0013 0383 0201 0000 0001  wpłaty za wydanie zaświadczenia

40 1560 0013 2008 2964 3000 0048  wpłaty dot. Kart Dużej Rodziny

13 1560 0013 2008 2964 3000 0049  wpłaty dot. Kart Parkingowych i Legitymacji

UWAGA! Wpłaty za wydanie karty parkingowej (21 zł) i duplikatu legitymacji (15 zł) należy dokonać dopiero po weryfikacji uprawnień do ich posiadania u pracownika Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Bytomiu pod numerem tel. 32 388-67-10 lub 32 388-67-04

WAŻNE !  W tytule wpłat należy wpisać imię i nazwisko osoby, za którą dokonywana jest wpłata.

Godziny pracy kasy (ul. Strzelców Bytomskich 16, pokój 9):

poniedziałek 10.00 - 15.30, przerwa 12.30 - 13.00

wtorek         10.00 - 14.00, przerwa 11.30 - 12.00

środa           10.00 - 14.00, przerwa 11.30 - 12.00

czwartek      10.00 - 14.00, przerwa 11.30 - 12.00

piątek          10.00 - 12.30, przerwa 11.00 - 11.30

WZÓR WNIOSKU O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA O KORZYSTANIU BĄDŹ NIE KORZYSTANIU Z POMOCY MOPR dostępny jest na naszej stronie internetowej (zakładka: Druki do pobrania – Zaświadczenie o korzystaniu z pomocy MOPR) lub w formie papierowej - druki wyłożone przy urnie, wystawionej przy wejściu głównym do budynku przy ulicy Strzelców Bytomskich 16.

Wysyłka korespondencji (decyzja, zaświadczenie, inne pismo) dokonywana będzie częściowo za pośrednictwem operatora pocztowego.

Przesyłanie informacji do części klientów za pośrednictwem gońców (wyłącznie poprzez pozostawienie w odbiorczych skrzynkach adresowych awiza) o możliwości odbioru korespondencji bezpośrednio w Ośrodku, ze wskazaniem godzin odbioru przysyłki, ustalonych z innymi działami merytorycznymi, które będą także miały wyznaczony czas na bezpośredni kontakt w klientem.

Awiza wystawione po 15 maja br. stanowią podstawę do odbioru korespondencji w Ośrodku. Przypominamy o obowiązku posiadania dowodu tożsamości, a także ważnego pełnomocnictwa (w przypadku odbioru korespondencji osobie trzeciej).


RODO - Klauzule informacyjne związane z obowiązkiem wynikającym z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. .pdf (508 KB)


MIEJSKI OŚRODEK POMOCY RODZINIE W BYTOMIU (MOPR)
z siedzibą przy ul. Strzelców Bytomskich 16
41-902 Bytom

prowadzi rekrutację kandydatów do pracy na stanowisko:
PRACOWNIK SOCJALNY

Szczegóły oferty, w tym wymagania kwalifikacyjne wobec kandydatów oraz zakres realizowanych zadań na oferowanym stanowisku w załączniku:
Pracownik socjalny .pdf (309 KB) - oświadczenie .pdf (343 KB)


MOPR CZEKA NA KANDYDATÓW NA RODZICÓW ZASTĘPCZYCH

Dzieciaki

ARTYKUŁY I REPORTAŻE

Logo TVP3 KatowiceSfera TV

Informacje można uzyskać w Dziale Pieczy Zastępczej i Asysty Rodzinnej
MOPR w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 21 (pok. 33).


Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu poszukuje kandydatów na zawodowe i niezawodowe rodziny zastępcze.

Wyczerpujących informacji na ten temat udzielają pracownicy Działu Wsparcia Rodziny pod nr telefonów 32 388-90-61 lub 32 388-61-53.

KTO MOŻE ZOSTAĆ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ LUB RODZINNYM DOMEM DZIECKA, czyli wymagania dla kandydatów na rodziców zastępczych:

Pełnienie funkcji rodziny zastępczej oraz prowadzenie rodzinnego domu dziecka może być powierzone małżonkom lub osobie niepozostającej w związku małżeńskim, którzy:

Warto zauważyć, że w przypadku rodziny zastępczej niezawodowej, co najmniej jedna osoba tworząca tę rodzinę musi posiadać stałe źródło dochodów, np. wynagrodzenie za pracę, emeryturę. Ponadto kandydaci na rodziny zastępcze niezawodowe lub zawodowe oraz rodzinne domy dziecka nie mogą być skazani prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.
Kandydaci do pełnienia funkcji rodziny zastępczej zawodowej, rodziny zastępczej niezawodowej oraz do prowadzenia rodzinnego domu dziecka winni posiadać świadectwo ukończenia szkolenia organizowanego przez organizatora rodzinnej pieczy zastępczej.

Logo projektu Norway GrantsW styczniu 2023 r. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu rozpoczął realizację nowego projektu pn. „Relacja ma MOC - profilaktyka przemocy domowej w Bytomiu”. Projekt realizowany jest w ramach Programu „Sprawiedliwość” i finansowany ze środków funduszy norweskich i środków krajowych.

Działania projektowe będą realizowane na obszarze Bytomia (w szczególności w dzielnicy Stroszek) przez cały 2023 rok. Projekt skupi się na wczesnej profilaktyce przemocy domowej i będzie częścią pilotażu realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości pn. „Pilotażowe wdrożenie zintegrowanych programów zapobiegania przemocy domowej”. W ramach projektu planuje się stworzenie kompleksowego programu przeciwdziałania przemocy domowej, który będzie opierał się na założeniu, że wczesne reagowanie na zaburzenia relacji między partnerami może się przyczynić do zahamowania zjawiska przemocy. W tym celu MOPR zaprosił do współpracy przy realizacji projektu inne instytucje i podmioty działające w obszarze społecznym, takie jak: szkoły podstawowe, przedszkola miejskie, Policja, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej czy poradnie zdrowia.

W dniu 30 stycznia 2023 r. odbyło się spotkanie informacyjne otwierające projekt, w którym wzięli udział przedstawiciele ww. podmiotów. Koordynator projektu oraz koordynatorki ds. implementacji przedstawili założenia projektu i wdrażanego modelu, szczegółowe informacje nt. planowanych działań oraz sposoby dalszej współpracy na rzecz poprawy sytuacji osób zagrożonych występowaniem przemocy. Zaproszeni goście wysłuchali także prelekcji wygłoszonej przez ekspertkę, panią Lilianę Krzywicką, która mówiła o zjawisku przemocy w rodzinie, jego źródłach i mechanizmach, czy o stereotypach w myśleniu o przemocy. Ekspertka podkreśliła też znaczenie relacji społecznych i ich rolę w zapobieganiu występowania przemocy domowej.

Pracownicy instytucji i podmiotów zaangażowanych w projekt wejdą w skład grupy ds. wdrożenia modelu, która będzie brała udział w cyklicznych spotkaniach oraz szkoleniach z zakresu profilaktyki przemocy domowej.  

Wsparciem w ramach projektu objętych zostanie 49 par (małżonków/partnerów) i ich rodzin, dla których przewidziano szereg działań edukacyjnych i integracyjnych, ukierunkowanych na poprawę relacji i integralności rodzin. Uczestnicy projektu będą mieli możliwość skorzystania z różnego rodzaju szkoleń, warsztatów czy porad psychologa. Edukacja będzie połączona z rozrywką – dla uczestników przewidziano wycieczki, warsztaty kulinarne czy wyjścia do kawiarni. Działania te mają na celu poprawę komunikacji w rodzinach, zacieśnianie więzi i budowanie współpracy.

Relacje będą też wspierane w społeczności lokalnej dzielnicy Stroszek. W ramach tego działania planowane są atrakcyjne działania dla rodzin takie jak: gra terenowa, festyn rodzinny czy spotkania z grami planszowymi. Akcjom tym będzie towarzyszyło przekazywanie treści profilaktycznych dotyczących przeciwdziałania przemocy.

Powyższe działania zostaną uzupełnione kampanią społeczną skierowaną do całej społeczności Bytomia. Kampania będzie nastawiona na przekazywanie informacji o wczesnych symptomach przemocy domowej i jej formach. Planowana jest organizacja eventu, podczas którego odbędą się warsztaty dla rodzin promujące wspólne spędzanie czasu, zacieśnianie więzi i budowanie prawidłowych relacji w rodzinie.

Na realizację projektu „Relacja ma MOC – profilaktyka przemocy domowej w Bytomiu” MOPR pozyskał blisko 1,2 mln zł ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Tym samym Bytom znalazł się w gronie kilkunastu gmin w Polsce, które będą testowały pilotażowy program przeciwdziałania przemocy.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5