Logo UE

 

Program asystent rodziny na rok 2022


Program Opieka wytchnieniowa




Biuletyn informacji publicznej MOPR Bytom


Ośrodek Interwencji Kryzysowej


Herb Bytomia


ŚDS Integracja


Logo MRPIPS


Logo rodzina.gov.pl

rodzina.gov.pl


Logo PFRON


Logo SOW


PUP Bytom


Logo ePUAP2


Praca-bytom.info


Logo Portalu OPS


Logo Bytom od Nowa


Logo podatki.gov.pl

 
 
 
 
 

22 1560 1049 0000 9030 0005 3314  wpłaty za usługi opiekuńcze,  pielęgnacyjne; odpłatność za pobyt w Domach Pomocy Społecznej, mieszkaniach chronionych; koszty upomnienia; wszystkie nienależnie pobrane świadczenia

52 1560 1049 0000 9030 0005 3356  wpłaty za usługi specjalistyczne

60 1560 0013 0383 0201 0000 0001  wpłaty za wydanie zaświadczenia

40 1560 0013 2008 2964 3000 0048  wpłaty dot. Kart Dużej Rodziny

13 1560 0013 2008 2964 3000 0049  wpłaty dot. Kart Parkingowych i Legitymacji

UWAGA! Wpłaty za wydanie karty parkingowej (21 zł) i duplikatu legitymacji (15 zł) należy dokonać dopiero po weryfikacji uprawnień do ich posiadania u pracownika Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Bytomiu pod numerem tel. 32 388-67-10 lub 32 388-67-04

WAŻNE !  W tytule wpłat należy wpisać imię i nazwisko osoby, za którą dokonywana jest wpłata.

Godziny pracy kasy (ul. Strzelców Bytomskich 16, pokój 9):

poniedziałek 10.00 - 15.30, przerwa 12.30 - 13.00

wtorek         10.00 - 14.00, przerwa 11.30 - 12.00

środa           10.00 - 14.00, przerwa 11.30 - 12.00

czwartek      10.00 - 14.00, przerwa 11.30 - 12.00

piątek          10.00 - 12.30, przerwa 11.00 - 11.30

WZÓR WNIOSKU O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA O KORZYSTANIU BĄDŹ NIE KORZYSTANIU Z POMOCY MOPR dostępny jest na naszej stronie internetowej (zakładka: Druki do pobrania – Zaświadczenie o korzystaniu z pomocy MOPR) lub w formie papierowej - druki wyłożone przy urnie, wystawionej przy wejściu głównym do budynku przy ulicy Strzelców Bytomskich 16.

Wysyłka korespondencji (decyzja, zaświadczenie, inne pismo) dokonywana będzie częściowo za pośrednictwem operatora pocztowego.

Przesyłanie informacji do części klientów za pośrednictwem gońców (wyłącznie poprzez pozostawienie w odbiorczych skrzynkach adresowych awiza) o możliwości odbioru korespondencji bezpośrednio w Ośrodku, ze wskazaniem godzin odbioru przysyłki, ustalonych z innymi działami merytorycznymi, które będą także miały wyznaczony czas na bezpośredni kontakt w klientem.

Awiza wystawione po 15 maja br. stanowią podstawę do odbioru korespondencji w Ośrodku. Przypominamy o obowiązku posiadania dowodu tożsamości, a także ważnego pełnomocnictwa (w przypadku odbioru korespondencji osobie trzeciej).


RODO - Klauzule informacyjne związane z obowiązkiem wynikającym z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. .pdf (508 KB)


MIEJSKI OŚRODEK POMOCY RODZINIE W BYTOMIU (MOPR)
z siedzibą przy ul. Strzelców Bytomskich 16
41-902 Bytom

prowadzi rekrutację kandydatów do pracy na stanowisko:
PRACOWNIK SOCJALNY

Szczegóły oferty, w tym wymagania kwalifikacyjne wobec kandydatów oraz zakres realizowanych zadań na oferowanym stanowisku w załączniku:
Pracownik socjalny .pdf (309 KB) - oświadczenie .pdf (343 KB)


MOPR CZEKA NA KANDYDATÓW NA RODZICÓW ZASTĘPCZYCH

Dzieciaki

ARTYKUŁY I REPORTAŻE

Logo TVP3 KatowiceSfera TV

Informacje można uzyskać w Dziale Pieczy Zastępczej i Asysty Rodzinnej
MOPR w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 21 (pok. 33).


Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu poszukuje kandydatów na zawodowe i niezawodowe rodziny zastępcze.

Wyczerpujących informacji na ten temat udzielają pracownicy Działu Wsparcia Rodziny pod nr telefonów 32 388-90-61 lub 32 388-61-53.

KTO MOŻE ZOSTAĆ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ LUB RODZINNYM DOMEM DZIECKA, czyli wymagania dla kandydatów na rodziców zastępczych:

Pełnienie funkcji rodziny zastępczej oraz prowadzenie rodzinnego domu dziecka może być powierzone małżonkom lub osobie niepozostającej w związku małżeńskim, którzy:

Warto zauważyć, że w przypadku rodziny zastępczej niezawodowej, co najmniej jedna osoba tworząca tę rodzinę musi posiadać stałe źródło dochodów, np. wynagrodzenie za pracę, emeryturę. Ponadto kandydaci na rodziny zastępcze niezawodowe lub zawodowe oraz rodzinne domy dziecka nie mogą być skazani prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.
Kandydaci do pełnienia funkcji rodziny zastępczej zawodowej, rodziny zastępczej niezawodowej oraz do prowadzenia rodzinnego domu dziecka winni posiadać świadectwo ukończenia szkolenia organizowanego przez organizatora rodzinnej pieczy zastępczej.

Logo MOPRDzień Kobiet

Z okazji „Dnia Kobiet” 10 marca br. w Dziennym Domu Pomocy Nr 1 odbył się recital Iroxsany, znanej śląskiej wokalistki, byłej solistki Zespołu Estradowego ANTRACYTY z Chorzowa. Tytuł jej największego przeboju "Uwierzyć w siebie" stanowi życiowe motto artystki. Podczas występu nie zabrakło znanych piosenek tej utalentowanej wokalistki, takich jak: Matka, Uwierzyć w siebie, City Silesia, Muzyka i Wy. Dopełnieniem muzycznego popołudnia były życzenia oraz  muzyczne dedykacje od męskiego grona widowni.

 


Poranek muzyczno-poetycki w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Bytomiu

motto: „Każda dobra poezja jest spontanicznym wybuchem głębokich uczuć” - William Wordsworth

Na dzień 11 marca br. podopieczni Dziennego Domu Pomocy Nr 1 zostali zaproszeni do Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Bytomiu na Poranek muzyczno-poetycki Pani Kazimiery Maźniak. Pani Maźniak zaprezentowała wiersze z pierwszego autorskiego tomiku pod tytułem „Nim umrze miłość”, dedykowane zmarłej mamie i babci, które odegrały w życiu poetki najważniejszą rolę. Pani Kazimiera to artystka wielkiego serca i wrażliwości. Poezja Pani Kazimiery jest pełna wrażliwości, pozytywnych uczuć, wiary w lepsze życie. W swoich wierszach porusza sprawę niesprawiedliwości ludzkiej, mówi o codziennych zmaganiach z losem, to krzyk w kierunku wszystkich problemów tego świata, a zarazem apel, by świat stał się szczęśliwy. Słowo pisane i muzyka w tle to bardzo ważne i jakże różne formy wyrazu artystycznego - podczas poranku omówione zostały związki słowa i muzyki na podstawie wybranych wierszy i utworów.


Konkurs Wielkanocny

Na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w dniu 16 marca br. podopieczni Dziennego Domu Nr 1wzięli udział w II Finale Bytomskiego Konkursu Wielkanocnego pod Patronatem Prezydenta Bytomia organizowanego przez DPS dla Dorosłych.
W ramach ww. konkursu w DDP Nr 1 przygotowano prace indywidualne i pracę zbiorową. Prace zostały ocenione przez jury powołane przez Dyrektora Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Bytomiu. W kategorii kartka wielkanocna nasza podopieczna, Pani Urszula, zdobyła I miejsce. Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Występ Grupy Teatralnej „TREMA” w Dziennym Domu Pomocy nr 4

W dniu 19 marca br. dla seniorów objętych wsparciem Dziennego Domu Pomocy Nr 4 i Dziennego Domu Pomocy Nr 5 zorganizowano spotkanie z udziałem grupy teatralnej „TREMA” z Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Artyści zaprezentowali spektakl "Ja tutaj tylko na chwilę". Odgrywane przez aktorów sceny były pełne świetnego humoru i żartów. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjemnej atmosferze.


Jesteśmy współautorami nietypowych rozmiarów ozdoby wielkanocnej …

Od 16 marca br. podopieczni Dziennego Domu Pomocy Nr 1 włączyli się do miejskiego konkursu organizowanego przez Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. Wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 3 w Bytomiu im. W. Broniewskiego przygotowano olbrzymiego koguta z materiałów ekologicznych. Rozstrzygnięcie konkursu już wkrótce.


… i razem z uczniami powitaliśmy wiosnę!

W dniu 20 marca br. w Dziennym Domu Pomocy Nr 2 gościli uczniowie klas I i III Szkoły Podstawowej Nr 5, którzy pod okiem nauczycielek przygotowali montaż słowno - muzyczny związany z pierwszym dniem wiosny. Uczniowie klas III pięknie recytowali wiersze o tematyce wiosennej, a młodsi uczniowie klas I uzupełnili występ radosnymi piosenkami o wiośnie oraz grą na skrzypcach.


Nie zapominamy o zdrowiu i bezpieczeństwie seniorów …

W Dziennym Domu Pomocy Nr 3 odbyło się spotkanie seniorów w ramach projektu „Aktywny senior 60+”, którego gośćmi byli policjanci z IV Komisariatu Policji.
W czasie spotkania seniorzy mieli okazję dowiedzieć się, na co zwracać uwagę, by ustrzec się przed oszustami i nie zostać poszkodowanym w wyniku kradzieży.
Również w marcu w Dziennym Domu Pomocy Nr 2 zorganizowana została prelekcja, którą przeprowadziła położna, Pani Maria Roczek, z Bytomskiego Centrum Medycznego Jedynka. Prelekcja dotyczyła m.in.: profilaktyki chorób (cukrzycy, zaćmy, jaskry). Poruszone zostały również bardzo ważne zagadnienia dotyczące dolegliwości związanych z wiekiem podeszłym. Pani Maria Roczek dostarczyła wielu cennych i wyczerpujących informacji, także tych, które dotyczą pielęgnacji skóry dojrzałej.

GALERIA ZDJĘĆ:

  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9