Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

XIII Turniej Piłki Nożnej im. Radosława Bochenka

W niedzielę 22 lipca 2018 r. na stadionie LKS Moderówka przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się: XIII Turniej Piłki Nożnej im. Radosława Bochenka. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów z rocznika 2008 i młodsi. W ceremonii otwarcia zawodów udział wzięli: Ryszard Zagórski Z-ca Burmistrza Gminy Jedlicze, Piotr Woźniak Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu, Krystyna Marć Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu i Rekreacji, Krzysztof Gałuszka Radny Rady Miejskiej, Wojciech Florczak Dyrektor GOSiR Jedlicze, Zygmunt Jerzyk Dyrektor GOK w Jedliczu, Marcin Maculski Prezes LKS Moderówka.

Po przywitaniu młodzi piłkarze rozpoczęli zmagania na dwóch boiskach. Mecze były rozgrywane „każdy z każdym” po 15 minut. Spotkania sędziowali: Rafał Zaremba i Bartosz Stasz. Atrakcją turnieju był konkurs żonglerki, w którym triumfowała Kinga Klimczak, drugie miejsce zajął Filip Piotrowski a trzeci był Tomasz Ostalecki. W przerwie rozgrywek dla drużyn został przygotowany mały poczęstunek. Po prawie 3 godzinach sportowej rywalizacji wyłoniono zwycięzców turnieju. Okazały się nimi tegoroczne Mistrzynie Polski w Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” - Beniaminek Girls prowadzone przez Trenera Marcina Maculskiego. Drugie miejsce przypadło gospodarzom turnieju - Orliki Moderówka, jako trzecia uplasowała się drużyna GKS Zamczysko Odrzykoń. Kolejne miejsca w tabeli zajęły drużyny: IV - Nurt Potok, V - AP Szebnie, VI- RKS Przybówka. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, dyplom oraz medale. Wręczone zostały również nagrody indywidualne w kategorii:

Najlepszy zawodnik - Dominik Urbanek (GKS Zamczysko Odrzykoń)
Najlepszy bramkarz - Maciej Czekański (Orliki Moderówka)
Król strzelców - Kinga Klimczak (Beniaminek Girls).

Turniej odbył się dzięki wsparciu i pomocy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu, Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu oraz Jedlickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jedliczu. Serdeczne podziękowania należą się również dla: Radosława Urbanika, Wojciecha Stasza, Tomasza Maciejowskiego, Marka Urbanka, Marka Wojdyły, Marcina Maculskiego, Krzysztofa Gałuszki, Teresy Gałuszki, Łukasza Głowińskiego, Mariana Dziury. Dziękujemy!