Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Pięć medali dla Marka Zajchowskiego

Marek Zajchowski zdobył złoty i cztery srebrne medale na 28. Mistrzostwach Polski Lekkoatletycznych Masters. Zaledwie trzy tygodnie po zdobyciu drugiego miejsca w mistrzostwach Polski Masters w pięcioboju lekkoatletycznym, zawodnik wrócił do rywalizacji startując w kategorii od 55 do 60 lat. Mistrzostwa Polski rozegrano w dniach 30 czerwca i 1 lipca w Toruniu. Wzięło w nich udział 504 zawodników z całego kraju.

Mieszkaniec naszej gminy wywalczył złoto w biegu na 100 metrów przez płotki, a srebrne medale w biegu na 400 metrów przez płotki, trójskoku, skoku w dal i skoku wzwyż.

Na 400 metrów przez płotki potknąłem się i przewróciłem na przedostatnim płotku. Biegłem wtedy na pierwszym miejscu.Udało mi się podnieść i jeszcze finiszować. Obroniłem drugie miejsce, ale przez upadek straciłem złoty medal – opowiada Pan Marek.