Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego dla Piotra Brila za osiągnięcia sportowe w 2017 roku

W dniu 19.03.2018 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się X Jubileuszowa Gala Sportu Młodzieżowego. Uczestniczył w niej wicemarszałek Bogdan Romaniuk  oraz przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś.

Rozpoczynając galę wicemarszałek Bogdan Romaniuk gratulował sportowcom, trenerom i działaczom sukcesów, zdobytych medali oraz osiągniętych wyników. Przypomniał, że w tym roku województwo podkarpackie było gospodarzem 24. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Trener sekcji - biegi narciarskie w MUKS Podkarpacie Jedlicze, Piotr Bril został nagrodzony podczas gali za osiągnięcia w biegach narciarskich. Należy podkreślić, że w 2017 roku podopieczni Piotra Brila zdobyli 2 brązowe medale podczas Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych, srebrny medal podczas wojewódzkiej gimnazjady, 2 brązowe medale podczas wojewódzkich igrzysk młodzieży szkolnej oraz wiele miejsc na podium podczas zawodów zaliczanych do Pucharu Polski. Należy zaznaczyć, że w biegach narciarskich zostało nagrodzonych tylko trzech trenerów z województwa podkarpackiego.